Vhodnosť

Výťahy na hromadenie


Výťahy pomáhajú stabilizovať vaše jadro a budovať vytrvalosť.

Comstock / Comstock / Getty Images

Výťahy zacieľujú chrbtové, ramenné, ramenné a hrudné svaly. Vďaka efektívnemu cvičeniu hornej časti tela vám pull-up umožňuje používať svoju telesnú hmotnosť ako odpor pri budovaní sily, sily a tónu. Vyťahovanie sa môže vykonávať rôznymi spôsobmi, s vyváženými a neváženými variáciami, ktoré sa dajú použiť na to, aby vám pomohli rásť silnejšie, väčšie svaly a zároveň pomáhali udržiavať vaše svaly vyvážené a primerané.

Štandardné výťahy

Štandardné pull-upy sú náročné cvičenie, ktoré je potrebné začleniť do vášho cvičebného režimu, pretože zapájajú toľko rôznych svalových skupín naraz. Úroveň stimulácie získaná z podpory väčšiny telesnej hmotnosti počas nepretržitého opakovania pomáha vašim svalom hromadiť sa a silnie vo vzťahu k množstvu hmotnosti, ktorú musia podporovať. Kľúčovým faktorom pri používaní štandardných pull-upov na spojenie je zameranie sa na prepracovanie svalov. Keď sú vaše svaly týmto spôsobom napadnuté, sú nútené pracovať v optimálnom rozsahu, čo podporuje lepšie výsledky pri zhlukovaní.

Vážené potiahnutia

Keď sa vaša sila a definícia zlepšujú pri vykonávaní štandardných vyťahovaní, možno zistíte, že vaše svaly vyžadujú ďalší odpor, aby sa mohli zväčšovať. Vážené pull-upy sú dobrým spôsobom, ako ďalej stimulovať rast svalov a môžu sa vykonávať pomocou váhovej vesty alebo závažia, ktoré vám umožňujú pripevniť vonkajšie závažia. Vážené potiahnutia sa dajú vykonať aj ohnutím kolien tak, aby boli vaše nohy umiestnené za vami, prekrížili nohy a držali činku medzi členky.

Variácie

Do svojej rutinnej metódy na zväčšovanie objemu môžete pridať rozmanitosť, aby ste zacielili na konkrétne svalové skupiny a podporili ich rast. Môžete vykonávať svalové partie, aby ste zacieľovali svoje tricepsy, predlaktia a ramená alebo okolo sveta, aby ste zdôraznili jednu stranu chrbta oproti druhej. Tónujte svaly latissimus dorsi širokými úchopmi alebo zacieľte svoje bicepsy pomocou výťahov z druhej ruky, ktoré sa tiež nazývajú brady. Každá zmena výťahu sa dá vykonať pomocou vašej telesnej hmotnosti alebo vesty, závažia opasku alebo činky.

Dôležité informácie

Aby ste sa ubezpečili, že vyťažením z rutinného sťahovania získate čo najviac, osvojte si stravu, ktorá podporuje rast a silu svalov. Strava s vysokým obsahom bielkovín, komplexných uhľohydrátov a prírodných, zdravých tukov pomáha telu zbaviť nadbytočný tuk a povzbudzuje vaše svaly, aby sa počas tréningu budovali. Popri dobrej strave by sa mala dodržať správna forma pri vyťahovaní, aby sa zabezpečilo, že správne svalové skupiny sú zamerané na spojovanie.