Vhodnosť

Cvičenia s protahovacími baletnými nohami


Na baletné cvičenie budete potrebovať takúto plochú pásku, nie tenkú trubicu.

Keith Brofsky / Photodisc / Getty Images

Ľudia, ktorí nie sú oboznámení so svetom tanca, závidia často telom tanečníkov, ale oddaní tanečníci zvyčajne žiaria na nohy druhých. Vysoký oblúk, krásny bod a silné členky môžu tanečníka od seba oddeliť. Odporové pásky vám môžu pomôcť zlepšiť chodidlá a sú užitočné najmä v prípade, že sa chystáte prejsť na topánky. Urobte svoje cvičenia s odporovým pásmom naboso, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Niektoré pásma sú uvádzané na trh na základe úrovní rezistencie, ale skutočne potrebujete iba jednu rezistenciu s relatívne nízkym odporom. Ak zložíte kapelu na polovicu, budete cítiť väčší odpor a zložené dvakrát by to malo byť dosť náročné aj pre najsilnejších tanečníkov.

RelevГ ©

Ak sa vaše členky kolísajú na demi-pointe alebo pointe, stojace úseky vám pomôžu najviac. Ak ste relevantný, mala by byť vaša váha sústredená - neskĺznite si nad malíček na nohe ani na špičke, pretože to je kosák. Aby ste posilnili členky, aby ste predišli zraneniu, zaistite voľné konce odporového pásu ich priviazaním okolo spodnej časti barra alebo ich držte priateľom. Položte ohnutú časť pásky cez nohu a pod oblúk tak, aby bola napnutá. V paralelnej polohe pomaly stúpajte a klesajte na demi-pointe - zvýšený odpor posilní svaly, ktoré potrebujete pre relevantnosťГ ©.

Bod a flex

Keď sedíte s nohami priamo pred vami, napnite pásik naplocho pod gule chodidiel. Dokončite túto štvordielnu sériu tlačiacu na pás, aby ste posilnili svoje chodidlá: ohnite nohy, namierte všetko okrem vašich prstov, nasmerujte toľko, ako len môžete, a ohnite iba vaše prsty. Pohybujte sa každým krokom plynulo namiesto toho, aby ste sa ukrývali. Držte každú pozíciu iba na sekundu alebo dve, pretože výhody tohto úseku vyplývajú zo spojenia pohybov pri súčasnom pritláčaní na pás.

Polohovacie

Ak chcete, aby vaše chodidlá vyzerali ako Margot Fonteyn's, použite bodku odporu na zlepšenie oblúkov, keď ukážete. Prikrývajte si pás cez prsty na nohách. Zbierajte konce pod oblúkom a ukazujte prsty tak tvrdo, ako len môžete. Potiahnite pás pevne a držte ho za pätu. Držte v tejto polohe po dobu 30 sekúnd a potom zistite, či môžete bodovať ešte viac a pritiahnite pás pevnejšie. Môžete to urobiť pri sedení, ak chcete iba pracovať na svojich oblúkoch, alebo môžete nohu natiahnuť do strany, aby ste ju mohli tiež opracovať.

Načasovanie

Podľa Steps on Broadway, známej tanečnej akadémie v New Yorku, môžu byť odporové skupiny použité ako súčasť vášho rozcvičenia alebo ochladenia. Zamerajte sa skôr na cvičenia, ktoré sa tiahnu, ak používate kapely v týchto časoch, než na posilňovanie. MayoClinic.com odporúča zahriať sa päť až 10 minút pred aeróbnym cvičením, ako je tanec. Pri cvičeniach, ktoré sa posilňujú, si ich predstavte ako svoje vlastné cvičenie, ktoré by sa malo robiť oddelene od triedy.