Športové

Účel trestnej oblasti na futbalovom ihrisku


Penaltu je priamo pred sieťou.

Michael Regan / Getty Images Šport / Getty Images

Trestná oblasť - alebo 18-yardová škatuľka, ako je známa - je oblasťou futbalového ihriska s vlastnými osobitnými pravidlami. Ako už názov napovedá, niektoré z týchto pravidiel sa týkajú trestov a udeľovania trestných kopov. Penálny priestor však slúži aj na iné účely a obmedzuje, kedy a ako sa dá hrať.

Základy

Penaltu je box označený na ihrisku pred bránou. Škatuľa siaha 54 stôp pred bránkovou čiarou a 54 stôp na obe strany bránky. Trestné miesto, ktoré označuje miesto, z ktorého sú vykopnuté pokutové kopy, je v strede pokutového územia. Trestný oblúk tvorí polkruh v hornej časti pokutového územia, 30 metrov od trestného miesta, ale nepovažuje sa za súčasť pokutového územia.

Sankcie

Normálne, keď sa hráč dopustí úmyselného faulu - napríklad úmyselného zatlačenia alebo kopnutia súpera - súperovi družstvo dostane priamy voľný kop. Ak je priamy kop priamym kopom, brániaci sa tím sa proti nemu môže brániť tým, že sa blíži 10 metrov od lopty, aby zablokoval priamy kop. Ak sa však družstvo dopustí úmyselného faulu vo vlastnej pokutového území, bude mu namiesto neho udelený pokutový kop. Ak je urobený pokutový kop, môže byť proti strele bránený iba brankár. Všetci ostatní hráči musia zostať mimo pokutového územia.

Brankári Manipulácia s loptou

Brankár je výraznou výnimkou zo zákazu futbalu hrať loptičku rukami. Brankár je však limitovaný pokutového územia. Vo vnútri pokutového územia môže brankár bez problémov manipulovať s loptou, ale ak sa dotkne lopty rukami alebo rukami mimo oblasti, bude to považované za loptičku a súperovi bude udelený priamy priamy kop z miesta, kde je umiestnená. došlo.

Kickové kopy

Gólové kopy - kopy brániaceho tímu po tom, čo útočiaci tím odohral loptu mimo hraníc na koncovej čiare - musia byť zobrané z bránkoviska. Branková oblasť je menšie pole v pokutovom území. Pri góle sa lopta neuskutoční skôr, ako opustí loptu z pokutového územia; Hráči oboch tímov musia počkať, kým lopta opustí pokutový kop pri bránke, predtým ako sa ho dotknú, a protihráči nesmú vstúpiť do pokutového územia, kým lopta neopustí oblasť.

Foto Kredity

  • Michael Regan / Getty Images Šport / Getty Images