Vhodnosť

Aký je účel boxovacieho vrecka?


Boxerské vaky slúžia ako školiace pomôcky pre boxerov a bojových umení.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Tréning s boxovacím vrecom je skvelý spôsob, ako sa zbaviť stresu a zbaviť sa pary. Biť do boxovacieho vrecka je tiež ľahký spôsob, ako získať kardiovaskulárne cvičenie. Tento tréningový prístroj pre boxerov si pomaly našiel cestu z slabo osvetlenej bojovej telocvične a teraz je štandardným doplnkom takmer každej butikovej telocvične v Amerike. Existuje mnoho rôznych typov boxovacích vreciek a každý z nich má množstvo výhod pre fitness aj pre pravidelných ľudí, ktorí chcú zostať vo forme.

Ťažká taška

Ťažká taška je jedným z najstarších a nákladovo najefektívnejších školiacich nástrojov boxu. Ťažké vrece nie je nič iné ako vypchaté vrece z kože alebo vinylu zavesené na retiazke. Zdá sa, že ťažká taška je tak jednoduchá, ako sa zdá, vďaka jej mnohým výhodám v oblasti fitness. V prípade boxu a bojových umení sa ťažký vak používa na zlepšenie údernej sily a na pomoc bojovníkom pri praktizovaní pohybových a kombinačných techník. Pokiaľ ide o čistú kondíciu, trojminútový program s ťažkými taškami vám poskytuje kardiovaskulárne cvičenie celého tela.

Speed ​​Bag

Speed ​​bag je jedným z najuniverzálnejších tréningových nástrojov v boxe. Speed ​​bag zvyčajne visí na vyvýšenej plošine alebo je niekedy zavesený medzi dvoma káblami. V boxe si päsťami uderíte rýchlostný vak. V MMA môžete útočiť na rýchlostnú tašku päsťami a lakťami. Cvičenie s rýchlostným vakom vás naučí presnosť a drasticky zlepší reakčný čas. Účelom cvičenia s týmto typom boxovacieho vaku je vybudovanie kardiovaskulárnej a svalovej vytrvalosti pri súčasnom zvyšovaní rýchlosti a súčasnom zlepšovaní úderovej techniky.

Voľne stojaca taška

Voľne stojace boxovacie vaky sú pohodlné, prenosné a univerzálne. Majú ťažkú ​​základňu naplnenú pieskom alebo vodou a koženú alebo vinylovú vrchnú časť, ktorá je veľmi podobná ťažkej taške z hľadiska hustoty a vzhľadu. Niektoré stojace vaky majú dokonca hornú časť v tvare hlavy a trupu. Účelom tohto výcvikového nástroja je umiestniť pred bojovníka repliku veľkosti súpera. Staviate hlavne dierovaciu silu a svalovú výdrž. Máte tiež možnosť pohybovať sa okolo 360 stupňov okolo ťažkej základne vaku, čo vám umožňuje trénovať na širšiu škálu úderných uhlov a kombinácií.

Vaky na uchopenie

Vaky na chytanie rýb sú relatívne novým typom výcvikového nástroja pre posilňovacie posilňovne. Kabelka na drapáky je dlhá ťažká taška v tvare trupu, ktorá simuluje protivníkov MMA v profesionálnych bojových situáciách v klietkach. Jednou z funkcií drapákového vreca je trénovať vytrvalosť a vytrvalosť pri pohybe trupu do rôznych úderných polôh na zemi. Kabelka na drapáky vám umožňuje trénovať päsť kladivových piestov, údery lakťov a techniky zabíjania tela. Tieto vaky vážia kdekoľvek od 50 do 100 libier, takže ich hádzanie okolo telocvične zvyšuje priľnavosť a pevnosť jadra.

Zdroje (3)