Športové

10 krokov k futbalovým zručnostiam


Futbal vyžaduje skúsenú techniku ​​práce s nohou.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Sila, rýchlosť a obratnosť sú základné zručnosti, ktoré musíte vyniknúť vo futbale. V týchto oblastiach môžu rôzne tréningy na kardio a silový tréning zvýšiť vašu úroveň zručností a mali by sa robiť trikrát až päťkrát týždenne. Dribling, míňanie, tienenie, chytanie do pasce, náčinie, streľba a bránenie gólov sú rôzne spôsoby, ako sa počas hry dotknete lopty. Precvičte si tieto kontaktné pohyby, v ideálnom prípade so spoluhráčom, aby ste si plne rozvinuli zručnosti potrebné na futbal.

Moc

Kvalifikované futbal vyžaduje, aby ste šprintu, skákať a manévrovať po ihrisku pomocou výbušnej sily. Ak chcete vybudovať silu, urobte plyometriku, ktorá sa tiež nazýva skokový tréning. Vykonajte najmenej osem opakovaní každého plyometrického cvičenia, ktoré môže zahŕňať skoky do skákať, skoky do skaly, nožnicové skoky, bočné a hĺbkové skoky. Napríklad urobte bočné skoky explozívnym skokom priamo na svoju stranu cez kužeľ tak vysoko, ako môžete. Okamžite preskočte späť do svojej prvej polohy a dotknite sa krajiny čo najkratší čas.

Rýchlosť a obratnosť

Agilita znamená schopnosť manévrovať rýchlo pri zachovaní kontroly a formy. Rýchlosť a obratnosť sú zručnosti, ktoré idú ruka v ruke vo futbale, keď preplietate hráčov s loptou. Vrtáky s vysokým kolenom posilňujú vaše flexory bedra a pomáhajú s vašou rýchlosťou. Beh medzi dvoma kužeľmi čo najrýchlejšie zdvíhajte kolená k hrudníku. Bežte do kopca, aby ste zvýšili dĺžku kroku, a urobte krátke intervaly sprintu, aby ste urýchlili obrat nohy alebo frekvenciu kroku. Sprint na 10-sekundové intervaly pri vašej maximálnej intenzite. Použite rebrík a rôzne prekážky na vytvorenie prekážkovej dráhy, ktorá si vyžaduje rýchlu prácu na nohách. Keď sa budete zlepšovať, urobte si čas a sťažte si kurz.

Dribling a odovzdávanie

Dribling a prihrávky sú zručnosti, ktoré potrebujete, aby ste sa mohli rýchlo pohybovať loptou po poli a odovzdať ju spoluhráčom, ktorí sú v lepšej pozícii ako vy. Ak chcete cvičiť prihrávku, kopnite loptu do vnútornej strany chodidla o stenu tak, aby sa lopta vrátila k vám, alebo prejdite tam a späť so spoluhráčom. Prejdite na krátke aj dlhé vzdialenosti, použite pravú aj ľavú nohu. Loptičku rozdeľte čo najrýchlejšie cez pole a udržujte ju v blízkosti vašich nôh. Cvičenia s aspoň jedným spoluhráčom, ktoré zahŕňajú dribling a prechod cez pole, vás najefektívnejšie pripravia na absolvovanie a dribling v hre.

Tienenie, riešenie a chytanie

Shielding chráni loptu pred súpermi, keď ju míjate alebo ju vystrelíte. Sledovanie profesionálnej hry vám môže pomôcť naučiť sa, ako používať svoje telo ako štít medzi súperom a loptou. Riešenie je ďalšou obrannou schopnosťou používanou na zabránenie tomu, aby hráč dostal loptu, keď ju dostane, chytí alebo zaštiepi. Naučte sa pravidlá kontaktu hráča a súpera a ako môžete najlepšie využiť svoje nohy a telo na zablokovanie prístupu súpera k lopte. Cvičte tienenie a riešenie hrania futbalu jeden na jedného. Naučte sa chytiť loptu, keď príde na vás v hre pomocou nohy, stehien, hrudníka a hlavy. Môžete sa dotknúť lopty týmito časťami tela a môžete ich použiť na spomalenie lopty a na jej kontrolu. Precvičte si chytanie do pasce tým, že ho niekto vo vzduchu hodí alebo vyhodí do lopty.

Streľba a brankárstvo

Na nácvik streľby kopnite loptu do steny alebo do bránky, striedajte obe nohy z rôznych vzdialeností. Je dôležité, aby ste mohli strieľať oboma nohami, pretože v hre môže byť jedna noha v lepšej pozícii ako druhá. Urobte rotačný výpad a siahnite po vŕtačke, aby ste sa zlepšili pri vedení gólov. Vstúpte do výpadu s prednou nohou v uhle 90 stupňov s rukami priamo nad hlavou. Ohnite sa dopredu v bok, aby ste sa dotkli hrudníka k prednému stehnu, siahajte rukami. Pomocou nôh sa posuňte späť do stojacej polohy. Urobte obe nohy. Po priamom prenose priamo pred vami skúste stáť pred bránkou a vrhajte sa rôznymi smermi. Potom si precvičte loptu, aby ste zlepšili svoje brankárske schopnosti tým, že necháte spoluhráča strieľať loptu k cieľu.