Vhodnosť

Je raketový futbal dobrý spôsob, ako schudnúť?


Športový raketový futbal spaľuje kalórie miernym tempom.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Šport je viac ako len spôsob, ako spáliť trochu extra energie na konci dlhého dňa v práci. Môžu tiež predstavovať efektívny spôsob, ako schudnúť. Zostavenie dostatočného počtu ľudí na hranie basketbalu alebo futbalu môže byť občas náročné, ale šport, ako je napríklad raketový futbal, vyžaduje iba vás a partnera. Toto up-tempo cvičenie môže hrať kľúčovú úlohu vo vašom úspechu pri práci na chudnutí.

Vytvorenie deficitu kalórií

Chudnutie by nemalo byť výsledkom cvičenia až do vyčerpania alebo užívania tabletky na chudnutie. Budete často schudnúť zvýšením množstva denného cvičenia a znížením kalórií, ktoré konzumujete. Deficit kalórií, ktorý popisuje proces spaľovania viac kalórií, ako konzumujete, vedie k chudnutiu. Spaľovaním ďalších 500 kalórií denne zažijete do konca týždňa stratu jednej libry tuku.

Racquetball spálené kalórie

Miera spálenia kalórií pri hraní racetballu závisí od vašej intenzity. Čím vyššiu intenzitu dokážete udržať, tým viac kalórií spálite. HealthStatus poznamenáva, že 160-libra bude spaľovať 382 kalórií počas 45-minútovej hry racquetball náhodným tempom. Počas 45 minútovej hry v konkurenčnom tempe tá istá osoba spáli 547 kalórií. Podľa Harvard Health Publications vo všeobecnosti racquetball spaľuje kalórie rýchlosťou, ktorá je v súlade s činnosťami ako tenis, futbal a korčuľovanie.

Racquetball a chudnutie

Všeobecne je aeróbne cvičenie najmenej 300 minút týždenne účinným spôsobom, ako schudnúť. Ak však nemáte partnera, ktorý je schopný stráviť s vami päť hodín hraním racetballu, doplňte svoju tréningovú rutinu o ďalšie aeróbne cvičenia. V telocvični si urobte krok z aerobiku alebo použite veslovač alebo stacionárny bicykel. Medzi ďalšie aeróbne cvičenia patrí jogging, inline korčuľovanie a plávanie.

Ďalšie faktory na chudnutie

Dôležité je hrať racetball po dobu 300 minút týždenne alebo cvičiť s kombináciou racetballu a iných aeróbnych cvičení, ale aj tak je potrebné silový tréning a sledovanie vašej stravy. Usilujte sa každý deň o pár silových tréningov, pretože budovanie svalov vám môže pomôcť spáliť kalórie zrýchleným tempom po celý deň. Podniknite kroky na zníženie príjmu kalórií znížením spotreby alkoholu a nealkoholických nápojov, zabránením vzniku tukov a jedením malých pravidelných jedál po celý deň.