Športové

Ako získať naozaj dobré futbalové zručnosti za menej ako dva týždne


Žonglovanie je skvelé koordinačné cvičenie oko-noha.

Obrázky Roger Weber / Digital Vision / Getty

Futbal je ľahko zrozumiteľný, ale ťažko zvládnuteľný. Kým jednoduchosť pravidiel je ideálna na rekreáciu, futbal si vyžaduje vysokú úroveň stratégie a koordinácie, najmä koordinácie oko-noha. To znamená, že pri kvalifikácii vo futbale je súčasťou talentu a prirodzenej koordinácie. Ak však chcete rýchlo vylepšiť svoje schopnosti chodidiel, precvičenie nasledujúcich konkrétnych cvičení vám výrazne zlepší vašu hru. Mali by ste trénovať najmenej dve hodiny denne.

1.

Žonglovať s loptou najmenej 30 minút denne. Začnite túto vŕtačku hodením lopty do vzduchu chodidlom. Cieľom je udržať loptu vo vzduchu tak, že ju narazíte nohou, kolenami, hlavou alebo hrudníkom - všetko, čo nie je vašimi rukami alebo rukami. Táto vŕtačka výrazne zlepšuje koordináciu očí a chodidiel. Môžete tiež žonglovať iba nohami, aby ste naozaj zdokonalili svoje zručnosti.

2.

Zostavte prekážkovú dráhu. Umiestnite kužele do priamky nadol po poli a potom bežte do väzbového vzoru cez kužele hadovitým pohybom. Urobte to dozadu a do strán. Keď to urobíte, skúste pridať futbalový loptu. Cvičte túto vŕtačku 30 minút denne.

3.

Cvičte kopanie so všetkými časťami chodidla. Postavte kužeľ a potom sa postavte asi 20-30 metrov. Nakopnite loptu s cieľom zasiahnuť kužeľ vnútornou čepeľou vašej nohy. Teraz to vyskúšajte s vonkajšou čepeľou. Teraz to vyskúšajte zhora, presne tam, kde začínajú šnúrky. Urobte to pravou aj ľavou nohou, pričom sa zameriate najmä na to, ktorá noha je najslabšia. Cvičte túto vŕtačku 30 minút denne.

4.

Precvičte si krok. Začnite driblovať loptu pred vami. Namiesto toho, aby ste na ňu klepali pravou nohou, vkročte do lopty bokom, akoby ste ju chceli minúť doľava, ale namiesto toho ju kopnite z vonkajšej strany nohy a kopnite ju doprava. Vyskúšajte to aj na ľavej strane. Cvičte to 30 minút denne.

Potrebné veci

  • Futbalová lopta
  • kopačky
  • kužele
  • Plochý priestor

Tip

  • Uistite sa, že je futbalová lopta úplne prečerpaná, pretože plochý loptičku sťažuje futbal.

Varovanie

  • Uistite sa, že cvičíte na širokom, otvorenom priestranstve z bezpečnostných dôvodov a že každý okolo vás vie, že kope loptu.
  • Zaistite, aby ste mali lekárničku po ruke v prípade ľahkého zranenia (poranenia, odreniny atď.) A či niekto vie, kde ste, v prípade potreby pomoci.

Zdroje (3)