Vhodnosť

Posilňuje rebounding svaly močového mechúra?


Problémy s kontrolou močového mechúra nemusia obmedzovať vašu účasť na činnostiach, ktoré vás baví.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Problémy s močovým mechúrom, ako je močová inkontinencia, bránia miliónom mužov a žien viesť normálny, zdravý a aktívny život. Od ľahkej inkontinencie stresu - presakovania malého množstva moču po kašeľ alebo kýchanie - po hyperaktívny močový mechúr, ktorý spôsobuje, že náhle, niekedy nekontrolovateľné nutkanie na močenie mnohokrát každý deň, sa problémy s močovým mechúrom vyskytujú v mnohých formách. Niektoré z nich sú pomerne zložité a ťažko liečiteľné. Pre mnoho ľudí však niektoré jednoduché cvičenia udržujú problém pod kontrolou.

Ako mechúr funguje

Močový mechúr je svalnatá štruktúra so silnými stenami, ktorá vyzerá a funguje veľmi podobne ako balón. Typický dospelý močový mechúr drží asi dva šálky moču, ktorý tečie z obličiek močovodmi, dve dlhé tenké skúmavky, ktoré tunelujú do steny močového mechúra. Nervy z mozgu a miechy interagujú s močovým mechúrom, aby kontrolovali kontrakcie svalového mechúra močového mechúra, ktoré sú zodpovedné za nutkanie na močenie a za schopnosť vyprázdniť močový mechúr viac menej. Moč vystupuje z močového mechúra cez močovú trubicu, ktorá je obklopená sadou malých svalov na panvovom dne. Tieto svaly pomáhajú predchádzať tomu, aby moč predčasne opustil močový mechúr, keď musíte kontrolovať nutkanie, aby sa vyprázdnilo.

Výhody spoločnosti Rebounding

Rebounding je výraz, ktorý sa vzťahuje na cvičenia vykonávané počas skákania na trampolíne. Prvé oživenie v Spojených štátoch, ktoré sa začalo koncom 70. rokov minulého storočia, zaznamenalo od tej doby niekoľko nárastov popularity. Navrhovatelia, ako je Linda Brooks, autor knihy z roku 1995 „Oživenie pre lepšie zdravie“, tvrdia, že oživenie poskytuje mnoho zdravotných výhod, vrátane zlepšenej imunitnej funkcie, flexibility a rovnováhy, ako aj posilnenia svalov panvového dna. Na podporu týchto tvrdení však neexistujú žiadne platné vedecké štúdie. Americká akadémia ortopedických chirurgov okrem toho vydala v roku 2005 a znovu v roku 2010 vyhlásenie o pozícii týkajúce sa rekreačného využívania trampolín, v ktorom sa uvádza, že trampolíny by sa nemali používať v domácom prostredí, v bežných kurzoch telesnej výchovy alebo na detských ihriskách, pričom sa odvolávajú na vysokú úroveň počet zranení, a to aj pre dobre trénovaných športovcov s pozorovateľmi na bokoch.

Sudy pre močový mechúr

Močový mechúr sa skladá z hladkého svalstva, ktoré sa počas cvičenia nedá posilniť. Je však možné posilniť svaly panvového dna pomocou súboru cvičení vyvinutých Dr. Alfredom Kegelom v roku 1948. Cvičenia sa môžu učiť samostatne alebo sa môžu učiť pomocou vyškoleného fyzioterapeuta a zvyčajne sú nápomocné v priebehu šiestich až dvanástich rokov. týždňov. Okrem toho sa zdá, že výsledky trvajú. V štúdii uverejnenej v BJU International v apríli 2000 bolo 66 percent zo 45 žien, ktoré sa zúčastnili na štruktúrovanom programe výučby techniky, spokojných s ich výsledkami 10 rokov po ukončení výcviku. Táto štúdia sa zhoduje s výsledkami podobnej štúdie 23 žien z roku 1996.

Náplň na cvičenie Kegel

Cvičenia s Kegelom je ťažké zvládnuť, ale keď sa ich naučíte, môžete ich trénovať kedykoľvek. Najdôležitejším krokom je nájdenie správnych svalov, ktoré je možné dosiahnuť niekoľkými spôsobmi. Najprv si predstavte, že ste v preplnenej miestnosti a snažíte sa zabrániť tomu, aby unikal plyn. • Prípadne si predstavte, že sa snažíte zastaviť tok moču uprostred. Svaly, ktoré používate pri obidvoch týchto manévroch, sú svaly panvového dna. Akonáhle budete mať dobrú predstavu o tom, kde sú, stiahnite svaly, vydržte tri až päť sekúnd, potom si oddýchnite. Celý postup zopakujte 15 krát niekoľkokrát denne. Môže byť pre vás najjednoduchšie naučiť sa túto techniku ​​pri ležaní s ohnutými kolenami. Keď sa stanete zdatnejšími, začnite cvičiť pri sedení a státí a zvyšte čas každej kontrakcie a relaxácie na 10 sekúnd. Položte ruku na brucho, aby ste sa uistili, že zostane mäkká, a vyhnite sa sťahovaniu zadku alebo stláčaniu stehien. Pomaly sa zhlboka nadýchnite, aby ste sa mohli sústrediť a relaxovať.