Vhodnosť

Odporúčaná hmotnosť pre ženy na krútenie bicepsov pomocou kábla


Tónované silné zbrane by mali byť na zozname fitness cieľov každej ženy.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Zvlnenie bicepsov pomocou lanovky je jedným z najlepších cvičení na tónovanie a posilnenie bicepsu pri používaní odporúčanej hmotnosti. Podľa „Muscle Mag“ môže použitie káblového stroja na biceps maximalizovať kontrakciu svalov, pretože vám poskytuje rovnomernejší odpor počas každého opakovania ako činky a činky. Odporúčaná hmotnosť pre ženy na kučery bicepsov pomocou lanovky závisí od vašej kondície a požadovaných cieľov tréningu. Pred začatím akýchkoľvek nových cvičebných postupov sa vždy poraďte so svojím lekárom.

Začať postupne

Ak ste na vzpieraní nováčikom, mali by ste začať s akýmkoľvek cvičením na vzpieranie s nízkou hmotnosťou. Pre kučery bicepsov pomocou káblového stroja začnite s hmotnosťou, ktorá je dostatočne ľahká na to, aby ste vykonali tri až štyri sady 12 opakovaní. Ak to pre vás bude príliš ľahké, skúste zvýšiť hmotnosť o jednu dosku, aby bola trochu náročnejšia. Po zvládnutí správnej formy pre toto cvičenie si budete môcť upraviť svoju váhu, nastaviť a spočítať počet podľa svojich fitness cieľov.

Kontrola formulárov

Správna forma je rovnako dôležitá, ak nie dôležitejšia ako použitie správneho množstva. Spusťte kladku lanka na najnižšie nastavenie. Nezabudnite ohnúť kolená a zapojiť svoje jadro, keď stojíte rovno, aby ste nepoškodili spodnú časť chrbta. Ak chcete vykonať dokonalý zvlnenie bicepsu, držte žalúdok, aby ste ochránili svoju dolnú časť chrbta a nezablokujte kolená. Počnúc váhou okolo nôh pomocou bicepových svalov zdvihnite tyč až k hrudníku a znížte chrbát dolu až do uhla 90 stupňov v páse. Vaše ruky by mali zostať pri bokoch a zároveň sa pohybovať iba po lakte.

Tone Up

Ak je vaším konečným cieľom pre biceps tónovaný vzhľad, použite závažie, ktoré vám umožní vykonať štyri sady 12 až 15 opakovaní. Použitím ľahšej váhy s kučeravením bicepsov a vykonaním veľkého počtu opakovaní zlepšíte svalovú hmotu svalovej hmoty, ktorá vám dodá tónovaný vzhľad. Pri cvičení na posilňovaní celého ramena po dokončení krútenia káblov bicepsmi vykonajte rovnaký počet a opakovaní stlačení tricepsov pomocou káblového stroja. Všetko, čo musíte urobiť, je presunúť lankovú kladku nad hlavu a podľa potreby upraviť hmotnosť. Držte ruky po bokoch, držte prečnievajúcu ruku a začnite s tyčou blízko hrude. Zatlačte tyč smerom dole k nohám a vráťte sa späť do východiskovej polohy. Postupujte podľa rovnakej váhy, nastavte a opakujte protokol - vyberte hmotnosť, ktorá vám umožní vykonať štyri sady 12 až 15 opakovaní.

Veľké zbrane

Väčšie zbrane nie sú len cieľom mužov. Ženské kulturistky a nadšenci v oblasti fitness si často kladú za cieľ zväčšiť veľkosť ramien. Ak je to váš cieľ a vy ste už zvládli správnu formu na krútenie bicepsov pomocou lanového stroja, chcete na vytvorenie svalovej hmoty použiť vyššiu hmotnosť. Vyberte si hmotnosť, ktorá vás privedie k zlyhaniu svalov v 8 až 10 opakovaniach. Káblové stroje sú pri tréningu svalov na zlyhanie oveľa bezpečnejšie ako činky a činky, pretože existuje menšia pravdepodobnosť zranenia. Stále je však potrebné používať spotter, kedykoľvek trénujete až k zlyhaniu. Dokončite najmenej tri až štyri sady tohto cvičenia spolu s najmenej dvoma ďalšími cvičeniami zameranými na budovanie bicepsov, ako sú jednoramenné kučery, striedavé kladivové kučery alebo brady.