Vhodnosť

Ležiaci Bike Vs. Bežecký pás na chudnutie


Bežecký pás vlastne spaľuje viac kalórií ako ležiaci bicykel.

Chris Clinton / Digital Vision / Getty Images

V situácii, keď je vaším primárnym cieľom chudnutie, sa budete chcieť zamerať na stroj, ktorý do vášho tréningu zahrnie najviac svalových skupín. Podľa Dr. Daniela Pozarnksyho, odborníka na chiropraktický lekár a fitnes, použitie väčšieho množstva svalových skupín počas cvičenia sa vo všeobecnosti rovná spáleniu väčšieho množstva kalórií. To by znamenalo, že bežecký pás by bol účinnejším horákom na kalórie, je však potrebné zvážiť aj ďalšie premenné.

Maximalizujte svoje cvičenie

Pravda je, že na ležiaci bicykel alebo na bežiacom páse môžete spáliť rovnaký počet kalórií. Ide o efektívnosť. Pretože bežecký pás prijíma viac svalových skupín, bude spaľovať kalórie vyššou rýchlosťou pri rovnakej námahe. Pozarnksy odhalil, že ležiaci bicykel do značnej miery neregistruje posturálne svaly kvôli stabilite. Bežecký pás spáli viac kalórií za rovnaké množstvo času.

Pochopte vedu

Podľa odborníka na fitness Drew Baye môže aktívny nábor svalov počas cvičenia zvyšovať kalórie, ktoré svaly spaľujú, až o 50 kalórií denne na libru svaloviny. Svaly potrebujú palivo, aby jednoducho existovali, a vyžadujú viac energie na vykonávanie akejkoľvek činnosti. To znamená, že akákoľvek činnosť, pri ktorej sa vyberá veľké množstvo svalov, bude pri spaľovaní kalórií efektívnejšia a pomôže vám schudnúť ako stroj, ktorý to neurobí.

Nepoužívajte vyhadzovať ležiace

To, že bežecký pás je efektívnejším spaľovačom kalórií ako ležiace koleso na rovnomernej námahe, neznamená, že na ležiacom bicykli nemôžete zažiť efektívne cvičenie na chudnutie. Pri nastavovaní parametrov tréningu budete musieť byť trochu viac kreatívni, ale je možné efektívne chudnutie. Vyberte nastavenie, ktoré umožňuje intervalový tréning, napríklad kopce alebo časované sprinty. Podľa Mayo Clinic pomáha intervalový tréning maximalizovať kardiovaskulárny dopad akéhokoľvek cvičenia.

Zvážte výhody

Ležiaci bicykel má svoje výhody. Dizajn bicykla zbavuje chrbtových a kolenných kĺbov veľkú námahu, potvrdzuje Active.com. Vďaka tomu je ležiaci bicykel ideálnym školiacim strojom pre tých, ktorí majú problémy s chrbtom alebo chrbtom, ako aj pre tých, ktorí si môžu rehabilitovať kolená alebo iné oblasti dolnej časti tela. Komfort je faktor, ktorý by sa mal brať do úvahy pri výbere cvičebného stroja. Čím menej stresu zažívate, tým je pravdepodobnejšie, že budete pokračovať v práci.

Zdroje (2)