Výživa

Ako červené repy ovplyvňujú váš tráviaci systém?


Červená repa obsahuje folát bojujúci proti rakovine hrubého čreva, ale môže tiež zmeniť farbu stolice na červenú.

Repa najprv konzumovali starí Rimania a teraz tvoria súčasť priemernej americkej stravy. Každá šálka červenej repy poskytuje iba 58 kalórií, takže sa dobre zmestia do diét s vedomím kalórií a ponúkajú niekoľko živín, ktoré potrebujete pre dobré zdravie. Priaznivo ovplyvňujú vaše tráviace zdravie vďaka obsahu vlákniny a folátov, ale červená repa má aj niektoré prekvapivé, ale neškodné dočasné vedľajšie účinky na trávenie.

Vláknina

Červené repy sa dodávajú s obsahom vlákniny, uhľohydrátov dôležitých pre zdravie tráviaceho ústrojenstva. Vlákno v červenej repe znižuje riziko divertikulárnej choroby, choroby spojenej so zápalom hrubého čreva, ktoré spôsobuje plyn, nadúvanie, nepravidelné pohyby čriev a nevoľnosť. Obsah vlákniny červenej repy vás tiež udržuje v pravidelných intervaloch, zmäkčuje vašu stolicu a uľahčuje jej prechod. Jesť šálku nakrájanej červenej repy zvyšuje príjem vlákniny o 4 gramy - 15 percent z 26 gramov odporúčaných pre ženy a 10 percent z 38 gramov odporúčaných pre mužov.

Vitamín B-9

Červená repa ponúka aj zažívacie účinky, pretože obsahuje vitamín B-9 alebo folát. Po strave bohatej na folát znižuje riziko rakoviny hrubého čreva, vysvetľuje Linus Pauling Institute a získanie dostatočného množstva folátu vo vašej strave vás chráni pred vyšším rizikom rakoviny hrubého čreva spojeným s konzumáciou alkoholu. Folát tiež pomáha pri raste nových buniek, takže hrá úlohu pri oprave tkanív - vrátane opravy tkanív vo vašom zažívacom trakte. Jedzte šálku nakrájanej červenej repy a zvýšite príjem folátu o 148 mikrogramov, čo je 37 percent dennej potreby folátu.

Červená stolička

Napriek mnohým výhodám si môžete všimnúť, že repa zmení farbu stolice na červenú, takže pripomína krvavú stolicu. Tento účinok je dočasný a mal by ustupovať v priebehu niekoľkých dní. Ak máte obavy o farbu stolice, povedzte to svojmu lekárovi - zatiaľ čo červená stolica je neškodným vedľajším účinkom jesť repu, môže to byť tiež spôsobené krvácaním do hrubého čreva, ktoré si vyžaduje lekárske ošetrenie.

Poskytovanie tipov a návrhov

Zemitá chuť repy znamená, že dobre fungujú v rôznych receptoch. Pečené červené repy spolu so zlatou repou, mrkvou a petržlenom na koreňovú zeleninovú zmes, ktorá funguje dobre ako zdravá príloha. Pridajte väčšiu chuť a výživnú hodnotu ľahkým obaľovaním svojej zeleniny zmesou čierneho korenia, čerstvého rozmarínu a olivového oleja pred pražením. V šalátoch používajte červenú repu - obzvlášť dobre spárujte s kapustou, opečenými vlašskými orechmi a kozím syrom. Prípadne nastrúhajte surovú mrkvu a jablká spolu s dusenou, olúpanou červenou repou, aby ste získali jednoduchý ale výživný šalát - obliekajte ju citrónovou šťavou, mletým cesnakom a olivovým olejom.