Vhodnosť

Liek na bolesť stehien spôsobený drepy

Liek na bolesť stehien spôsobený drepy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak urobíte príliš veľa drepov v jednej relácii, môžete mať bolesti dní celé dni.

Obrázky Mike Powell / Digital Vision / Getty

Cez noc ste mali skvelý tréning na nohách, ale teraz sa môžete len ťažko pohybovať, pretože vaše svaly stehien sú také bolestivé. Vitajte v bezbožnom svete oneskorenej bolesti svalov. DOMS môže urobiť to najlepšie pre gong-ho-telocvičňu, ktorý preklíži svoje šťastie a sľubuje, že už nikdy nebude vykonávať ďalšiu drep, vždy keď sa pokúsi ísť po schodoch alebo sedieť na stoličke. Našťastie existuje niekoľko tipov a preventívnych opatrení, ktoré môžete podniknúť na zmiernenie a potlačenie bolestivosti svalov.

Pochopte svalovú bolestivosť

Čo spôsobuje DOMS, nie je úplne známe, uvádza Americká rada pre cvičenie, ale je veľmi pravdepodobné, že bolesť pochádza z mikroskopických svalových sĺz, ktoré sa tvoria pri cvičení svalov. Vo všeobecnosti budete cítiť, že DOMS vzadu za škaredú hlavu na stehenných svaloch 24 až 48 hodín po vykonaní drepov. To, či budete mať DOMS po squattingovom cvičení, ovplyvňuje množstvo faktorov, vrátane intenzity cvičenia, trvania, či už ste si pred cvičením, naťahovaním a zotavením po sedení zohrievali svaly.

Postupne zvyšujte zisky

Na rozdiel od postoja „žiadna bolesť, žiadny zisk“, svalová bolesť nie je pri cvičení nevyhnutná. Aby ste sa pri budovaní svalu udržali bezbolestne, musíte nájsť sladké miesto medzi maximálnym úsilím a postupným ziskom. Ak ste na cvičenie nováčikom, výkon 50 drepov pri súčasnom udržiavaní hmotnosti 20 libier vás pravdepodobne bude v nasledujúcich dňoch bolieť. Ak však každý týždeň postupne zvyšujete počet opakovaní alebo váhu, dáte svojim svalom príležitosť stavať a opravovať. Ak ste bolesť niekoľko dní potom, čo ste urobili dřepy, je to dobrý náznak toho, že tlačíte svoje telo za hranicu svojej hranice. Nabudúce sa mierka mierne ustupuje, a to buď opakovaním alebo váhou, a zastaví sa v bode, keď sa vaše svaly cítia unavené.

Zahrejte ju

Zahrievanie svalov skôr, ako začnete cvičiť, je ďalším spôsobom, ako zabezpečiť, aby ste po výkone drepu neskĺzali celé dni. Na zahriatie svalov skúste behať päť až 10 minút pred každým cvičením jogging alebo chôdzu na mieste - rovnomerný silový tréning. Je ľahké upadnúť do pasce myslenia, že sa pred kardio cvičením potrebujete iba zahriať, ale nezabudnite, že teplé svaly sa menej roztrhnú a môžu vám pomôcť chrániť vás pred zranením. Po ukončení silového tréningu strávte pár minút napínaním stehenných svalov.

Oddýchnuť si

Podľa Julie Valentourovej, koordinátorky výcvikového strediska American Heart Association Training Center a hovorkyne Americkej rady pre cvičenie, je dôležité, aby ste si po cvičení silového tréningu oddýchli svaly stehien. Valentour ďalej vysvetľuje, že veľké štvorhlavé svaly na stehnách potrebujú celých 72 hodín, aby sa zotavili z intenzívnej činnosti, v porovnaní so 48 hodinami potrebnými pre menšie svaly, ako sú vaše základné svaly. Ak sú vaše svaly po drepe bolestivé, uistite sa, že ste sa po dobu troch dní vyhýbali tréningu nôh. Počas tejto doby je v poriadku vykonávať kardio cvičenie alebo vykonávať silový tréning zameraný na iné svaly, ale drepové sedenia si môžete uložiť iba dva dni v týždni.Komentáre:

 1. Tazil

  He withdrew from the conversation

 2. Twrch

  This valuable communication is remarkable

 3. Danny

  It is remarkable, very amusing play

 4. Makalani

  Podľa mňa sa mýliš. Môžem obhájiť pozíciu.

 5. Dakarai

  As is curious. :)

 6. Stedeman

  Cín!Napíšte správu