Vhodnosť

Cvičenia s odporovým pásom pre zárubne

Cvičenia s odporovým pásom pre zárubneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Použite svoju kotvu na dvere s odporovým pásom.

Obrázky značky X / Obrázky značky X / obrázky Getty

Odporové pásma sú široko využívané terapeutmi a atlétmi, pretože ponúkajú flexibilitu a prenosnosť. Tieto pásma vám navyše pomôžu zacieliť stabilizačné svaly, ktoré nie sú nevyhnutne prijímané typickými váženými cvičeniami. Ako bežný doplnok pre skupinu, dverová kotva rozširuje typ cvikov, ktoré môžete robiť, a umožňuje vám čeliť ďalej pri používaní odporového pásu. Aby ste mohli bezpečne vykonávať cvičenia, musíte správne zaistiť kotvu v zárubni.

Bezpečnosť na prvom mieste

Existuje mnoho štýlov dverných kotiev a mali by ste sa obrátiť na výrobcu, aby ste sa uistili, že váš odporový pás je kompatibilný s vašou dverovou kotvou. Vyberte si robustné dvere s pevným tesnením, aby ste znížili riziko zranenia, keď sa počas cvičenia uvoľní pás, ktorý sa uvoľní z rámu dverí. Uistite sa, že sú vaše dvere úplne zatvorené a zaistené, aby ste zaistili bezpečnú kotvu. Vyvarujte sa viazania uzla v páse a nepoužívajte ho ako náhradu za kotvu, pretože to môže viesť k poškodeniu odporového pásu, čo môže tiež viesť k zraneniu.

Základné nastavenie

Počas cvičenia vyberte pásmo odporu, ktoré je najvhodnejšie pre vašu úroveň sily. Aj keď neexistuje univerzálny farebný systém, väčšina spoločností zaoberajúcich sa odporom označila mieru odporu pomocou systému farebného kódovania. Pravdepodobne budete potrebovať najmenej dve rôzne úrovne odporu pre viacnásobné cvičenia trupu, rúk a nôh. Prevlečte odporový pás cez kotvu a potom pripevnite kotvu k dverám na úrovni, ktorú chcete dosiahnuť, správny pohyb a formu cvičenia.

Nápady cvičenia na rukách a nohách

Ako náhrada za viacúrovňový systém kladiek použite odporové pásmo s dverovou kotvou. Umiestnite pás na hornú časť dvierok, aby ste mohli vykonávať cvičné cvičenia, ako je napríklad západka a horný rad, stlačenie tricepu smerom nadol, dolný rad so chrbtom k dverám atď. pri cvičení nôh pripevnite rukoväť okolo členka, pričom kotvu umiestnite pod základňu dverí alebo len pár centimetrov od zeme pozdĺž jednej strany. Vykonajte cvičenia nôh s týmto nastavením, ako sú napríklad zdvíhadlá nôh, bočné zdvíhadlá nôh, kučery stehien a zdvíhanie kolien.

Dynamické tónovanie trupu

Zacieľte takmer na každý sval trupu pomocou troch cvičebných pásov s dynamickým odporom s príslušenstvom na zaseknutie dverí. Začnite kotvou nad hlavou a na pravú stranu. Keď obidve rukoväte držíte obidvomi rukami, začnite rukami hore a vpravo od tela. Pohybujte sa šikmo, aby ste ruky položili dolu v priamej línii, až kým nebudú na vonkajšej strane ľavého kolena a pomaly sa vráťte do východiskovej polohy. Vykonajte spätné cvičenie s kotvou pri spodnej časti dverí a pravou stranou smerom k dverám a posuňte sa z vonkajšej strany pravého kolena smerom nadol a doľava od ramena. Dokončite cviky trupu umiestnením kotvy tesne nad výšku pasu a krútením kmeňa ťahajte pás pri pohybe, ale dávajte pozor, aby ste nepohybovali panvou.