Vhodnosť

Ako sa zbaviť chrbtového tuku pomocou odporových pásiem


Pred použitím odporových pásov vyskúšajte rôzne napätia.

Jupiterimages / Creatas / Getty Images

Vaše laloky, pasce a kosoštvorce - tieto svaly lemujú chrbticu, držia vaše rebrá a, keď sú posilnené, pomáhajú vytvárať vizuál štíhlejšej strany. Tieto svaly však neuvidíte, ak budú osedlané tukom. Flexibilné pásiky odporu nahradzujú váhy a dávajú vám príležitosť robiť posilňovacie cvičenia doma. Zamierte do miestneho atletického obchodu a uchopte skupinu, ktorá má rôzne farebné napätie. Tónujte svoje svaly chrbta pomocou cvičení s podporou kapely dvakrát týždenne. Zamerajte sa na osem až 12 opakovaní, alebo kým nebudete späť unavení.

Lat Pulldowns

1.

Začnite s manipulovanou páskou alebo stredne až silne napnutou nespracovanou páskou, prehodením cez exponovaný lúč, bradovú tyč alebo vysoký, pevný predmet. Zdvihnite ruky, uchopte pásky a postavte sa so šírkou bokov od seba, jednu nohu pred druhou a oprite hornú časť tela dozadu.

2.

Narovnajte ruky, utiahnite si ABS a trup. Pri výdychu zatlačte ruky nadol a vytiahnite pás, pričom lakte položte na bok na hrudi. Pri výdychu ich posuňte nadol a späť. Zacieľte na svoje laty posúvaním lakťov čo najbližšie k svojim bokom.

3.

Zatlačte ruky dopredu, vyrovnajte a zdvihnite ruky a vdychujte. Vyvarujte sa trhavých pohybov a držte svoje jadro pevne, nohy rozdelené a trup sklonený dozadu.

Kolená reverznej muchy

1.

Zacieľte zadné deltoidy, pasce a kosoštvorce zaistením pruhu vo výške hrudníka. Poďte na kolená, uchopte kapelu a skĺznite preč od kapely, až kým nepocítite mierne zvýšenie napätia. Nasmerujte svoje dlane dovnútra, dotiahnite si abs a narovnajte chrbát.

2.

Rozšírte svoje ruky, vytiahnite pásky do strán a potom, keď vydýchate. Zastavte sa, keď kapely dosiahnu vaše boky. Keď sa pohybujete po opakovaní, otočte dlane nahor.

3.

Dokončite opakovanie otáčaním dlaní a obracaním oblúka podobného vzoru. Pri nádychu pritiahnite ruky do stredu a opakujte cvičenie.

Sediaci riadok

1.

Posaďte sa proti pásom s nohami k sebe, nohami smerom von a kolenami napoly ohnutými. Uchopte obidva konce pásky, podopierajte abs a narovnajte ruky. Otočte dlane k sebe a vydýchnite.

2.

Pritiahnite si pás k bokom hrudníka, ohnite a ťahajte lakte späť tak, ako to robíte. Udržujte pevné jadro a rovný chrbát, s uvoľnenými ramenami. Chráňte zápästia pred ohýbaním alebo krútením.

3.

Pohybujte rukami vpred, až kým sa lakte nezrovnajú a nedokončíte opakovanie.
Opakujte sediacu radu, aby ste pracovali na lats, kosoštvorcoch a bicepsoch.

Tip

  • Zamerajte sa na silové tréningy dvakrát týždenne, najviac trikrát, s voľným dňom medzi každým tréningom. Cvičte maximálne 30 minút denne a vráťte cvičenie späť do svojej rutiny. Pridajte 150 minút srdca týždenne, aby ste znížili telesný a chrbtový tuk, pretože odporové pásma majú iba tón.

Výstraha

  • Skôr ako začnete cvičebný program, poraďte sa so svojím lekárom, ak máte zdravotný stav alebo nie ste v stave.

Zdroje (3)