Vhodnosť

Zbavuje sa jazda na bicykli alebo stacionárnom bicykli zo stehenného tuku?

Zbavuje sa jazda na bicykli alebo stacionárnom bicykli zo stehenného tuku?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aeróbne cvičenia, ako je jazda na bicykli, môžu prispieť k celkovej strate tuku.

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Ak ste na stehnách získali toľko tuku, že sa nohavice nepohodlne zmestili, je čas na zmenu. Avšak zmena, ktorú urobíte, by nemala byť výletom do nákupného centra, aby ste si mohli kúpiť väčšie nohavice. Namiesto toho sa zaväzujte, že budete pravidelne cvičiť a zlepšovať svoju stravu. Jazda na bicykli alebo šliapanie na stacionárnom bicykli môžu spáliť dostatok kalórií, ktoré vám pomôžu schudnúť po celom tele vrátane stehien. Majte na pamäti, že z jednej konkrétnej oblasti nemôžete na mieste zistiť obsah tuku.

Cielené odbúravanie tukov je nemožné

Bolo by vhodné, keby ste mohli spaľovať tuk vo vybranej oblasti tela, ale nie je to možné. Americká rada pre cvičenie poznamenáva, že táto koncepcia, známa ako „redukcia škvŕn“, je prevládajúcou mylnou predstavou medzi nadšencami fitness. Keď vytvoríte kalorický deficit, ktorý vedie k úbytku tuku, prejavíte stratu tuku z mnohých oblastí tela. Táto strata tuku bude zahŕňať tuk zo stehien, ale tuk, ktorý stratíte, sa nevyskytuje výlučne v tejto oblasti.

Použite diétu a cvičenie

Kombináciou správnej výživy a pravidelného cvičenia môžete vytvoriť kalorický deficit. Iba používanie diéty alebo cvičenia, poznamenáva ACE, je zložitý spôsob, ako sa snažiť schudnúť. Aj keď vaša strava ovplyvňuje vašu schopnosť dosiahnuť a udržať kalorický deficit, cvičenia, ako je jazda na bicykli - buď na cestnom bicykli alebo na stacionárnom bicykli - vám môžu pomôcť spáliť dostatok kalórií, aby ste zvýšili svoju šancu na spaľovanie tukov. Aby ste znížili príjem kalórií, nepite iné nápoje ako vodu, nejedzte viac zeleniny a ovocia ako občerstvenie a jedlo s veľkým množstvom bielkovín.

Rozlúčte sa s kalórie

Jediné cvičenie na bicykli vám môže pomôcť spáliť niekoľko stoviek kalórií v krátkom čase. HealthStatus uvádza, že 160 kilogramová osoba spaľuje 254 kalórií pri šliapaní stacionárneho bicykla stabilným tempom po dobu 30 minút a spaľuje 413 kalórií šliapaním stacionárneho bicykla rýchlejšie. Ak tá istá osoba jazdí na bicykli 30 minút, spáli 317 kalórií, ktoré cestujú od 12 do 14 míľ / h, a 384 kalórií, ktoré cestujú od 14 do 16 míľ / h.

Myslite na veľký obrázok

Ak chcete cyklus na chudnutie, musíte cvičiť dôsledne. Aj keď cvičenie na jednom bicykli môže zlepšiť vašu náladu, iba opakované cvičenie môže zlepšiť vašu postavu a viesť k prípadnému úbytku tuku na stehnách. Šliapanie po dobu 300 minút týždenne stredným tempom alebo 150 minút týždenne prudkým tempom vám môže pomôcť spáliť dostatok kalórií, aby ste zvýšili svoju šancu na spaľovanie tukov. Wisconsinské ministerstvo zdravotníctva a rodinných služieb poznamenáva, že šliapanie medzi 12 a 13,9 mph sa rovná strednému tempu, zatiaľ čo 14 až 15,9 mph sa rovná intenzívnemu tempu.

Zdroje (2)Komentáre:

  1. Shakajas

    What audacity!

  2. Bohumil

    Ďakujem za cenné informácie. Bolo to pre mňa veľmi užitočné.

  3. Binyamin

    Domnievam sa, že spáchate chybu. Napíš mi v PM.Napíšte správu