Vhodnosť

Základná lekcia telocvične pre dospelých

Základná lekcia telocvične pre dospelýchWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nenechajte sa zastrašiť radom cvičebných strojov - navigácia v telocvični je väčšinou zdravý rozum.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Pre nezasvätených môže byť telocvičňa zastrašujúcim cudzím prostredím s vlastnou podivnou kultúrou a pravidlami. Dobrá správa je, že akonáhle sa dostanete za zastrašovací faktor, väčšina pravidiel pre telocvičňu je diktovaná zdravým rozumom. Ak to vaša posilňovňa ponúka, je prehliadka jedným z najlepších spôsobov, ako demystifikovať miesto. Je to tiež príležitosť, aby sa vaše otázky zodpovedali na mieste. Aj keď zájazdy nie sú k dispozícii, urobte si čas na to, aby ste sa orientovali tým, že preskúmate sami a roztriedíte, aké zariadenie je tam, kde je.

Keď sa tam dostanete

Zamierte rovno do šatne. Na ceste sa presvedčte, či môžete spoznať tri hlavné oblasti, ktoré má každá telocvičňa: kardio miestnosť pre stroje, ako sú eliptické trenažéry a bežecké pásy, ďalšiu miestnosť alebo priestor pre zariadenia na posilňovanie váhy a samostatný priestor vyhradený pre voľné závažia.

Ak sa v šatni necítite pohodlne, môžete si buď obliecť šaty do telocvične, prezliecť sa do kúpeľne alebo použiť samostatnú „rodinnú“ šatňu. V každom prípade prineste visiaci zámok do uzamykateľnej skrinky. Väčšina telocviční vám nedovolí nosiť so sebou veci, keď pracujete, ale krádež v telocvičniach je veľmi skutočný problém. Najlepším riešením je zamknúť svoje cennosti.

Používanie kardiogramov

Nezáleží na tom, aký kardio stroj používate, vždy sedte alebo stojte rovno; neopierajte sa o riadidlá. Ak používate rotoped alebo eliptický trenažér, začnite šliapať na pedále a potom stlačte tlačidlo Štart. Ak používate bežecký pás, rozbehnite sa pás pomaly a potom naň vstúpte a podľa potreby upravte rýchlosť.

Ak chcete splniť odporúčania Centra pre kontrolu chorôb a prevenciu týkajúce sa cvičenia, musíte urobiť najmenej 150 minút cvičenia so strednou intenzitou každý týždeň; pridajte 5 až 10 minút zahrievacieho a ochladzovacieho času pred a po každom tréningu.

Používanie váh

Väčšina telocviční ponúka rýchly návod na používanie váhových strojov a často má niekoho po ruke, aby odpovedal na jednoduché otázky. Základný princíp je však rovnaký pre každý váhový stroj - stačí nastaviť stroj tak, aby sa vaše kĺby zarovnali s „kĺbmi“ stroja - to znamená s osami rotácie pohyblivých častí. Začnite s nízkou hmotnosťou a postupne sa prepracujte až do množstva, ktoré vás vyzve na 8 až 12 opakovaní hladkým a kontrolovaným pohybom.

Základná etiketa

„Žij a nechaj žiť“ je najzákladnejšie pravidlo etikety v telocvični. Nerušte cvičenie niekoho iného a pravdepodobne nebude rušiť vás. Niekoľko ďalších pravidiel zdravého rozumu, ktoré pomáhajú udržiavať pokoj, nie je potrebné zdržiavať sa v posilovni, ak ju nepoužívate; používajte striekacie fľaše a handry, ktoré vám telocvičňa poskytne, aby ste si ich po ukončení utreli; a chrochtanie a stonanie na holé minimum, pretože ľudia, ktorí ho počúvajú, nebudú ohromení - len naštvaní.

Skupinové fitness triedy

Ak sa chystáte na skupinovú fitness triedu prvýkrát, obliekajte sa skromne - žiadne trikoty a určite žiadne plavky - a dorazte o pár minút skôr, aby ste si našli miesto v zadnej časti triedy. Noste čisté odevy a dezodoranty, pretože aj keď nepoznáte zápach na vašom dennom cvičebnom oblečení, ostatní to budú; a ak máte nejaké špeciálne problémy, ako sú zranenia alebo zdravotné ťažkosti, uistite sa, že o nich váš inštruktor vie pred začatím vyučovania.

Foto Kredity

  • Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images