Vhodnosť

Running Hills Vs. Byt na bežiacom páse


Náročnejšie cvičenie môžete dosiahnuť zvýšením sklonu na bežiacom páse.

Chris Clinton / Digital Vision / Getty Images

Beh na bežiacom páse je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako zbaviť telesný tuk a zlepšiť celkové zdravie. Zadaním kilometrov môžete vyvinúť silnejší kardiovaskulárny systém, znížiť riziko chorôb a spáliť väčší počet kalórií, ako by ste robili väčšinu iných kardio cvičení. Pokiaľ ide o bežecké pásy, môžete získať náročnejšie cvičenie zvýšením sklonu. Zvýšením svojej nadmorskej výšky získate väčšie spálenie kalórií, lepší vývoj svalov a zvýšenie celkového výkonu.

Svalový rozvoj

Keď jazdíte na rovine, použijete predovšetkým štvorkolky, hamstringy a teľatá. Zvýšením svojej nadmorskej výšky použijete tie svaly, ako aj vaše klzáky, ktoré sa musia zapojiť, aby sa vaše kolená dvíhali vyššie. Vyzývate tiež všetky tieto svaly, aby pracovali ťažšie na tom, aby vás tlačili nahor a dopredu a spôsobili, že sa stanú silnejšími, ako keby pracovali na rovnom povrchu. Navyše, pretože naklonený beh vytvára viac svalov, budete mať ďalšiu silu na to, aby ste bežali rýchlejšie, čím sa znížite celkové množstvo minút na míľu.

Calorie Burn

Podľa časopisu „Tvar“ existuje takmer 100-kalorický rozdiel medzi rovinnou prevádzkou a jazdou na 5% stúpaní. So zvýšeným sklonom musí celé telo tvrdšie pracovať na dokončení tréningu. Vaše svaly vyžadujú viac energie, ktorá núti vaše srdce biť tvrdšie a rýchlejšie, aby im dodalo kyslík. Pri väčšom strese spaľujete kalórie rýchlejšie a tiež zlepšujete svoju kardiovaskulárnu silu, čo môže viesť k zníženiu krvného tlaku a menšiemu riziku srdcových chorôb a mozgových príhod.

Vybudovanie

Namiesto toho, aby ste sa pokúšali zdvihnúť celý beh, postavte kopce do svojho bežeckého trenažéra. Pomocou hodinového alebo dištančného sledovača začleňte intervaly výškových prác. Rozbijete najazdené kilometre alebo čas tak, že do svojej behu zapojíte najmenej tri kopce. Začnite tým, že prebehnete jedno stúpanie 1/4 míle na každú míľu, ktorú dokončíte, alebo dokončite 2,5-minútové stúpania po každých 10 minútach, ktoré ste na stroji. Zvýšte sklon, čas alebo počet najazdených kilometrov, keď budete silnejší.

Dôležité informácie

Zatiaľ čo beh z kopca je náročnejšie cvičenie, beh v rovine je stále prospešný. Obe cvičenia ponúkajú telesné výhody pre vaše telo, ako aj výhody duševného zdravia, ako je znížená depresia a úzkosť, menej stresu a lepší spánok. Jazda na kopci si tiež vyžaduje veľa energie, ktorá môže spôsobiť únavu, ak sa premôže. Ak trénujete s nadmorskou výškou, pracujte ľahšie dni na svojej rutine, v ktorej dáte svojim svalom a mysli šancu na zotavenie. Pred začatím školenia sa tiež poraďte so svojím lekárom, aby ste zaistili svoje zdravie a bezpečnosť.

Zdroje (3)