Vhodnosť

Strata hmotnosti na bokoch?


Beh vám pomôže zúžiť vaše boky.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Keby existovalo magické cvičenie zamerané na tvrdohlavý tuk na boky, bolo by to bezpochyby populárne. Bohužiaľ, neexistuje žiadna strieborná strela vo forme cvičenia, ktoré by vás mohlo zbaviť brušného tuku. Ale beh, v kombinácii s diétou a tréningom odporu, vám môže celkovo pomôcť vytvoriť štíhlejšie telo.

Myšlienka zníženia spotu

Bodové zníženie je myšlienka, ktorá znie rozumne, je však fraška. Teória je taká, že zacielením na určité svaly môžete v týchto oblastiach stratiť tuk. Zdá sa logické, že činnosť, ako je beh, ktorá zaberá flexory, predlžovače a rotátory bedra, by spálila tuk z vašich bokov. Podľa Yale Scientific je však redukcia škvŕn iba mýtus. Keď vaše telo spaľuje tuk na energiu, môže pochádzať odkiaľkoľvek v tele, nielen z toho, čo cvičíte.

Ako beh pomáha

Zatiaľ čo beh nebude špecificky zameraný na odbúravanie tukov v bokoch, môže vám pomôcť spáliť kalórie a odbúrať tuk v tele. To znamená, že na orezávanie tuku z bokov je potrebné orezať tuk z tela ako celku. Podľa Yale Scientific je beh efektívny spôsob spaľovania kalórií a zbaveného tuku. Je to obzvlášť efektívne, ak sa zúčastňujete intervalového tréningu, kde striedate behy s vysokou a nízkou intenzitou. Je to preto, že intervalový tréning zvyšuje váš metabolizmus, čo vedie k zvýšenému spáleniu kalórií aj po tréningu.

Dôležitosť stravy

Ak nebudete pozerať, čo jete, nestratíte žiadnu váhu. Ak jednoducho jete späť kalórie, ktoré spaľujete pri behu, zachováte svoju váhu. A ak príliš zvýšite príjem, môžete skutočne priberať na váhe napriek bežným postupom. Pre bezpečné chudnutie by ste mali vytvoriť denný deficit kalórií od 500 do 1 000 kalórií. Patria sem kalórie spaľované pri behu az iných cvičení, ako aj kalórie, ktoré si vyrežete zo svojej stravy. Deficit v tomto rozsahu prinesie stratu hmotnosti rýchlosťou 1 až 2 libry za týždeň. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú stravu bohatú na ovocie, zeleninu, celé zrná a nízkotučné mliečne výrobky. CDC navrhuje aj zahrnutie bielkovín s nízkym obsahom nasýtených tukov, ako sú chudé mäso, hydina, ryby a fazuľa.

Silový tréning

Beh môže pomôcť vybudovať sval v dolnej časti tela, čo môže dať spodnej časti tela výraznejší vzhľad. Ale pre väčšie výhody, mali by ste vykonať celotelové cvičenie na udržanie a vybudovanie celkovej svalovej hmoty. Keď schudnete, musíte si byť istí, že je to predovšetkým tuk, nie svalová hmota. Yale Scientific odporúča pravidelný tréning odporu na udržanie svalovej hmoty pri chudnutí. Podľa CDC by ste mali robiť dva týždenné cvičenia, ktoré pracujú so všetkými hlavnými svalovými skupinami. To môže zahŕňať vzpieranie, cvičenia na zvýšenie telesnej hmotnosti, jogu a dokonca aj fyzickú prácu ako je ťažké záhradníctvo. Ak zvýšite svoju svalovú hmotu, zvýši sa tým aj vaše spaľovanie kalórií, čím sa ľahšie udržiava deficit kalórií a spaľuje tuk.

Pozri si video: Ako schudnúť zo stehien a zadku (Jún 2020).