Vhodnosť

Základné cvičenie trupu vyzerá ako model


Dosiahnite trup podobný modelu s kardio a abs tréningom.

Ryan McVay / Digital Vision / Getty Images

Vyzerá to, že model nemusí byť vo vašich génoch. Avšak so správnym stravovacím a cvičebným programom je možné dosiahnuť svoje najlepšie ja. Väčšina modelov má dlhé, štíhle torzy s nízkym obsahom tuku a štíhlymi pásmi. Vytrhnite si svoj vlastný model podobný trupu s cvičeniami na posilnenie jadra, ktoré sa robia štyrikrát až päťkrát týždenne ako súčasť celkového cvičebného postupu. Budete tiež musieť robiť pravidelné kardio stretnutia päťkrát týždenne, aby ste spálili všetky prebytočné tukové svaly brušných svalov.

Twist That Torso

Stočené zvraty trupu sú jednoduché cvičenie, ktoré môžete urobiť kdekoľvek, aby ste si upokojili stred. Postavený vysoký, s rozstupom bokov od seba a so stiahnutými brušnými svalmi. Ohnite lakte tak, aby boli vaše päste pri ušiach. Pri zdvíhaní pravého kolena smerom nadol si posuňte ľavý lakť cez telo a krútte kmeň. Vráťte sa a začnite opakovať na opačnej strane. Vykonajte 10 až 20 opakovaní na stranu alebo dovtedy, kým nebudete unavení, a dokončite celkom tri sady.

Arm Cross Crunch

Dosiahnuteľná paľba na ruky zlepší vaše brušné svaly a dá sa urobiť na podložke doma alebo v telocvični. Vykonajte toto cvičenie ležaním na chrbte na podložke s rukami po bokoch. Jemne zdvihnite krk a plecia z rohože. Vyrovnajte obidve ruky pred sebou rukami k sebe, dlaňou po dlani. Zmiznite si abs, keď sa natiahnete ruky doľava, späť do stredu a potom doprava. Pokračujte po dobu 20 až 30 sekúnd, odpočívajte a opakujte celkovo tri sady.

Spracujte dosku

Predné dosky smerujú do hlbokých brušných svalov, najmä do transverus abdominus, ktorý splošťuje váš trup. Vykonajte toto cvičenie ležaním lícom nadol na podložku na podlahe. Postavte sa, aby ste si položili prsty na nohách a predlaktia lakťami pod plecami. Zmršťujte svoju abs, keď držíte túto pozíciu 30 sekúnd alebo kým nebudete unavení. Opakujte ešte dvakrát.

Push and Tone

Push-upy zameriavajú hrudník, ramená a brucho na pevný, tónovaný trup. Kliky začnite ležať lícom nadol na podložku. Postavte sa na nohy a ruky. Vaše ruky by mali byť rovné s rukami pod plecami. Zmršťujte svoje brušné svaly, aby ste si udržali rovné telo od hlavy po päty. Ohnite lakte, keď pomaly klesáte smerom k zemi, na chvíľu sa zastavte a až potom začnite tlačiť dozadu. Opakujte 10-krát alebo do vyčerpania. Upravte toto cvičenie tak, že budete spočívať na kolenách verzus na nohách, aby ste znížili ťažkosti.