Vhodnosť

Zbavuje sa beh zbavenia stehenného tuku?

Zbavuje sa beh zbavenia stehenného tuku?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Beh môže spáliť nielen váš stehenný tuk, ale redukuje tuk aj inde.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Zlá strava a sedavý spôsob života vás nemusia okamžite dobehnúť, často to však vedie k rastu tuku v niekoľkých častiach tela. Stehenný tuk môže spôsobiť nepríjemnú chôdzu a beh, ak to spôsobí, že sa vaše vnútorné stehná tria spolu. Pripravte sa na spálenie pomocou kardio cvičenia, ako je beh. Toto jednoduché cvičenie poskytuje spálenie kalórií rýchlo.

Strata tukov proti realite

Či už máte túžbu spaľovať tuk v tele alebo len chcete zacieľovať na stehenný tuk, buďte realistickí o svojich očakávaniach týkajúcich sa straty tukov. Neexistuje žiadne cvičenie, ktoré by striktne spaľovalo tuk v požadovanej oblasti - napriek tomu, čo by ste mohli počuť v rozhovoroch s dezinformovanými členmi telocvične. Namiesto toho, aby ste si robili starosti s obmedzovaním miest, zamerajte sa na pravidelné cvičenie. Pri častých cvičeniach, ako je beh, spálite nielen stehenný tuk, ale aj štíhli celé telo.

Utekajte z tuku

Jednoduchý prístup k spaľovaniu tukov znamená spáliť viac kalórií, ako konzumujete. Tento proces sa nazýva deficit kalórií a zvyčajne sa dá dosiahnuť, keď často cvičíte a obmedzujete svoju spotrebu kalórií. Beh môže byť jednoduchý, podľa MayoClinic.com však jeho rýchle spaľovanie kalórií zodpovedá iba niekoľkým cvičeniam. Beh niekoľkých dní v týždni vám môže pomôcť dosiahnuť a udržať deficit kalórií. Celkový deficit 3 500 kalórií vedie k strate jednej libry tuku.

Beží pocítiť popálenie

Rovnako ako vaša hmotnosť čiastočne určuje rýchlosť spaľovania kalórií, tak aj rýchlosť, ktorú udržujete počas behu. Aj keď aj pri miernom behu môže spáliť dostatok kalórií, ktoré vám pomôžu spáliť telesný tuk, zvýšenie tempa vám pomôže rýchlejšie vidieť výsledky. MayoClinic.com poznamenáva, že osoba s hmotnosťou 200 libier, ktorá beží jednu hodinu pri rýchlosti 5 mph alebo 8 mph, spálí 755 alebo 1 074 kalórií. 240 kilogramová osoba, ktorá dokončí tieto dva cykly, spáli 905 alebo 1 286 kalórií.

Squat si cestu na silné stehná

Beh okolo 300 minút týždenne je účinné cvičenie na spaľovanie tukov, ale silový tréning tiež hrá úlohu pri odbúravaní tukov. Silový tréning prinúti vaše telo spáliť viac kalórií počas behu a v pokoji. Vaše silové cvičenie by malo vaše telo budovať rovnako, ale cvičenia, ktoré zvýšia vašu silu štvorhlavého svalstva a nakoniec vytvoria sekané stehná, zahŕňajú drepy, výpady a lisy na nohy. Napríklad, aby ste správne vykonali drep s telesnou hmotnosťou, držte ruky pred hrudníkom, udržiavajte rovný chrbát a kolená ohýbajte, až kým nebudú vaše stehná rovnobežné s podlahou alebo mierne za rovnobežné. Narovnajte nohy tak, aby ste sa vrátili do východiskovej polohy a dokončili jedno opakovanie.