Vhodnosť

Posilňujú teľatá beh alebo vaše prsty na nohách alebo na pätách?

Posilňujú teľatá beh alebo vaše prsty na nohách alebo na pätách?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Predné chodidlo posilňuje teľatá a znižuje dopad na kolená.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Úder chodidla má priamy vplyv na svaly, kosti a šľachy v nohách. Štrajk s rôznymi časťami nôh mení spôsob, akým vaše telo absorbuje náraz a využíva svaly v lýtkach odlišne počas povinnej časti vášho kroku. Úder na prednú časť chodidla je najlepším spôsobom na posilnenie svalov lýtka, ale príliš rýchly prechod na úder na prednej časti nohy môže spôsobiť značné namáhanie alebo zranenie.

Pozoruhodné zlato

Podľa Bobbyho McGee z USA Triathlon je takmer nemožné spustiť svoje skutočné prsty na nohách a nie je to zvlášť prospešné pre silu tela. Pristátie na chodidle pri štrajku v prednej časti nohy si však vyžaduje väčšiu silu teliat a môžu ho používať bežci, ktorí sa chcú zamerať na tieto konkrétne svaly. Štart prednej časti chodca je menej bežný u bežcov, používa ho iba asi 6 percent maratónskych bežcov, ktorých v skupine 2 000 uverejnil Medzinárodný denník športovej fyziológie a výkonnosti, ale bežci na najvyšších vzdialenostiach, ako je Haile Gebrselassie, využívajú oba typy štrajkov dlhé vzdialenosti na zníženie únavy.

Je to všetko v nohách

Lýtkové svaly sú jedným z primárnych svalov zapojených do pohonu počas vášho behu. Váš gastrocnemius, veľký zaoblený sval na zadnej časti lýtka, je jedným z najväčších rýchlo sa šklbajúcich svalov v ľudskom tele a využíva vašu nohu a členok ako platformu na výrobu energie. Keď beháte, gastrocnemius sa rýchlo sťahuje s každým krokom, ohýba členok, takže vás noha tlačí dopredu. Táto akcia využíva predovšetkým prednú časť chodidla, konkrétne presmeruje silu lýtkového svalu z vašich prvých troch prstov a z vnútornej strany prednej časti chodidla.

Dopredu myslenie

Sprintery využívajú prednú časť chodidla, pretože chodidlo je počas úderu prednej časti nohy pevne držané, čím sa efektívnejšie prenáša energia z lýtkových svalov. Pri štrajku prednej časti chodidla sa vaše lýtkové svaly excentricky sťahujú, keď znižujete pätu, čo vyžaduje oveľa väčšiu silu. Pretože je vaša noha počas predného nárazu pevná, počas vášho kroku sa stratí aj veľmi málo energie, čo z nej robí najúčinnejšiu formu behu.

Žiadna bolesť žiadny zisk

Predná časť štrajku je najúčinnejšia a najlepšia pri posilňovaní teliat, má však určité následky. Bolesť teliat a zvýšený dopad na členky a Achillovu šľachu môžu zvýšiť zranenia, najmä u neskúsených bežcov. Kým sa vaše teľatá a chodidlá nezosilnia a neprispôsobia sa úderu prednej časti chodidla, nie je múdre pokúšať sa o veľké vzdialenosti alebo časté behy. Laboratórium skeletálnej biológie Harvardskej univerzity odporúča začať s jednou míľou a zväčšiť vašu vzdialenosť o menej ako 10 percent týždenne, až kým nedosiahnete svoj bežný cieľ.

Zdroje (1)Komentáre:

 1. Manton

  Určite. Tak sa to stáva. Môžeme komunikovať o tejto téme. Tu alebo v PM.

 2. Sakinos

  Absolútne s vami súhlasí. V tomto je niečo a je vynikajúci nápad. Je pripravený vás podporiť.

 3. Taurr

  Úžasné, toto je smiešna vec

 4. Dik

  Of course, it goes without saying.Napíšte správu