Vhodnosť

Beží na bežiacom páse pre vaše nohy lepšie alebo horšie?


Či už prevádzkujete vo vnútri alebo vonku, získate výhody.

Polka Dot Images / Polka Dot / Getty Images

Beh na bežiacom páse je pohodlný spôsob, ako spaľovať kalórie, posilňovať svoje spodné telo a zbaviť stresu. Zatiaľ čo niektorí športovci môžu uprednostňovať behanie vonku, pre oba typy cvičení sú výhody a nevýhody. Bežecký pás je pre vaše nohy vo všeobecnosti bezpečnejší ako behať vonku. Ak však neskúšate rôzne techniky, pre vás bude menej náročné cvičenie. Striedanie medzi vnútorným a vonkajším chodom pomôže zaistiť vyvážený režim cvičenia.

Je tam džungľa

Beží vonku s pridanými vrstvami obtiažnosti, pretože do hry prichádzajú počasie, premávka a rôzny terén. Vonkajšia prevádzka tiež spôsobuje odpor vetra, ktorý núti bežca tvrdšie pracovať. Odolnosť tvrdších povrchov, ako je chodník, tiež povzbudzuje vaše telo, aby spaľovalo viac kalórií rýchlejšie. Pretože tieto faktory na bežiacom páse chýbajú, bežci sú schopní bežať na bežiacom páse rýchlejšie, vďaka čomu je dobrým nástrojom pre rýchlostný tréning.

Hladká drážka

Z hľadiska spoločného stresu je beh na bežiacom páse nepochybne láskavejší. Trenažéry vysokej triedy majú často vlastnosti absorbujúce nárazy, ktoré poskytujú menší dopad na nohy a kĺby, čo je veľkým plusom pre tých, ktorí trpia bolesťou kolena, nohy alebo chodidla alebo ktorí sa zotavujú zo zranenia. Pri hladkom povrchu bežiaceho pásu sa však môžu vyskytnúť zranenia pri nadmernom používaní, pretože rovnaké svaly sa znovu a znovu vyvíjajú. Beh mimo sily každý krok musí byť len trochu odlišný od posledného.

Hore, dole, otočte to

Bežecký pás používajte rôznymi spôsobmi, aby ste do tréningu pridali ďalšie výzvy. Mnoho bežeckých tratí prichádza s nastavením sklonu, ktoré môže napodobňovať jazdu do kopca, s čím sa pravidelne stretávajú bežci v prírode. Ak pôjdete do kopca, spálite viac kalórií a zlepšíte celkovú kondíciu podľa zdrojov na chudnutie. Tvar odporúča chodiť dozadu po vašom bežiacom páse stúpaním a rýchlosťou 2,5 mph, aby ste si vypracovali svoje klzáky, štvorkolky a teľatá. Striedajte chôdzu dopredu a chôdzu dozadu pre náročné tréningy nôh.

Strečing, obuv, bezpečnosť a vy

Prevencia úrazov je dôležitá, či už bežíte vonku alebo v interiéri. Klinika Cleveland odporúča kúpiť bežeckú obuv v špecializovanom obchode, ktorý zaistí správny druh odpruženia a stability pre váš typ chodidla a vymení ich každých 400 až 600 míľ. Vždy sa zahrievajte pomalým joggingom alebo svižnou chôdzou, aby krv vo vašich svaloch tiekla. Predtým, ako sa dostanete na bežecký pás, roztiahnite vaše teľatá, aby ste predišli napätiu v dorsiflexorových svaloch.