Vhodnosť

Slúži pás na bežiacom páse?


Beh na bežiacom páse je iba jednou z častí dosiahnutia štíhlejšieho pásu.

Chris Clinton / Photodisc / Getty Images

Beh na bežiacom páse nemá priamy vplyv na veľkosť pasu, ale môže znižovať telesný tuk a prispievať k celkovému chudnutiu. Redukcia škvŕn alebo schopnosť zacieliť stratu tuku v určitej oblasti tela je mýtus. Ak sa však rozhodnete pre dobre zaoblenú stravu a vyvážený cvičebný režim, pomôže vám dosiahnuť štíhlejší pás a fitnes telo.

Výhody

Pri vykonávaní aeróbnych aktivít, ako je beh na bežiacom páse, sa spália kalórie a prispieva k zníženiu hmotnosti. Čím väčšie sú výdavky na kalórie, tým väčší je potenciál na chudnutie. Počet spálených kalórií závisí od veku, telesnej hmotnosti a rýchlosti jazdy. 160 libier, ktoré bežia rýchlosťou 5 míľ za hodinu, spáli 606 kalórií za hodinu, zatiaľ čo 200 libier s rovnakou rýchlosťou spáli 755 kalórií v rovnakom časovom období, vysvetľuje MayoClinic.com. Zvýšenie tempa na 8 míľ za hodinu by zvýšilo výdavky na kalórie na 861 a 1 074.

Druhy

Cvičenie na bežiacom páse môže zahŕňať tréning v ustálenom stave a tréning s vysokou intenzitou intervalu, alebo HIIT. Rovnovážny chod znamená nepretržitý chod približne na 70 percent vášho maximálneho tempa, zatiaľ čo cvičenia HIIT sa zameriavajú na striedanie výbuchov sprintingu s pomalým zotavovaním počas joggingu alebo chôdze.

Podľa štúdie University of West of Scotland v júli / auguste 2011 sú obidve účinné nielen na zníženie percentuálneho podielu telesného tuku, ale aj na zlepšenie krvného tlaku, aeróbnej zdatnosti, indexu telesnej hmotnosti, kardiorespiračnej zdatnosti a inzulínovej rezistencie. Americký časopis humánnej biológie

Dôležité informácie

Aeróbna aktivita, ako je beh na bežiacom páse, je iba jednou časťou hádanky na chudnutie. Klinika Mayo odporúča redukciu tuku v brušnej oblasti a sekanie štíhlejších pásov. Odporúča sa jesť zdravú výživu, ktorá kladie dôraz na ovocie, zeleninu, chudé bielkoviny a nízkotučné mliečne výrobky, pričom obmedzuje potraviny s vysokým obsahom nasýtených tukov a nezabúda na kontrolu porcií. ,

Klinika Mayo tiež poznamenáva, že zdraví dospelí potrebujú najmenej 150 minút stredne ťažkej fyzickej aktivity alebo 75 minút intenzívnej aeróbnej aktivity, plus najmenej dve tréningy silového tréningu týždenne. Na dosiahnutie cieľov chudnutia môže byť nevyhnutná štíhlejšia bránica, viac cvičenia a znížený príjem kalórií.

Rizikové faktory

Obvod pásu by mal byť na úrovni 35 palcov alebo menej u žien a 40 palcov u mužov, podľa American College of Sports Medicine. Väčšia časť pasu je nielen nevzhľadná, ale aj nezdravá. Prebytočný tuk v bránici vás vystavuje väčšiemu riziku vysokého krvného tlaku, cukrovky 2. typu, vysokej hladiny cholesterolu, metabolického syndrómu, choroby koronárnych artérií a predčasnej smrti, upozorňuje na ACSM.