Vhodnosť

Posilňuje beh na bežiacom páse chrbtové svaly?


Beh na bežiacom páse posilní vaše základné svaly vrátane dolnej časti chrbta.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Pretože vaše svaly dolnej časti chrbta pomáhajú tvoriť jadro vašej svalovej skupiny a sú prijímané všetkou fyzickou aktivitou, tieto svaly sa môžu posilňovať a trénovať počas behu na bežiacom páse. Podľa Canyon Ranch, lídra v oblasti podpory zdravého bývania, každé cvičenie prijíma a spracováva svaly dolnej časti chrbta. To znamená, že beh, či už na vonkajšom povrchu alebo na bežiacom páse, poslúži na posilnenie chrbtových svalov.

Funkcia vašich základných svalov

Podľa MayoClinic.com je dôležité trénovať a posilňovať vaše základné svaly kvôli obrovskej úlohe, ktorú zohrávajú pri normálnych funkciách, ako sú rovnováha a stabilita. Vaše základné svaly sú životne dôležité pre vašu schopnosť vykonávať aj najjednoduchšiu fyzickú aktivitu. Pretože vaše základné svaly, vrátane spodnej časti chrbta, sú zapojené do každého cvičenia a fyzickej aktivity, vždy sa do určitej miery pracuje; väčší dôraz by sa však mal klásť na tréning tejto svalovej skupiny.

Kráčajte skôr, ako spustíte

Pri používaní trenažéra si dajte čas na rozvoj svojej sily a vytrvalosti. Zdroje na chudnutie odhaľujú, že beh na bežiacom páse nie je tak zdĺhavý ako na kĺboch, tak ako beží vonku na tvrdom povrchu. To neznamená, že pri tréningu na bežeckom páse by ste mali venovať pozornosť vetru. Ak máte slabé základné svaly alebo ste mimo tvaru, choďte doslova pred behom. Chôdza je činnosť, pri ktorej sa získavajú aj základné svaly.

Používať správnu techniku ​​na zabránenie úrazu

Podľa Canyon Ranch môžu byť bolesti chrbta a zranenia spojené s behom na bežiacom páse výsledkom pozerania sa na nohy pri behu. Pokus zamerať sa na pohybový mechanizmus sledovaním chodidiel môže zmeniť vašu prirodzenú chôdzu a vytvoriť tak situáciu, keď sa vaše bolesti chrbta a krku môžu bolieť. Pri behu na bežiacom páse sa zamerajte na udržiavanie zvislej polohy, mierne sa nakláňajte dopredu a zaostrite oči priamo pred seba. Správne držanie tela a technika znížia namáhanie chrbta.

Zvyšok je rozhodujúci pre akýkoľvek vzdelávací program

Nepreháňajte to. Pretože vaše základné svaly sa neustále prijímajú na vykonávanie mnohých aktivít, majú vyššiu vytrvalosť ako iné skupiny svalov. To neznamená, že si nevyžadujú odpočinok. Všetky svaly si vyžadujú oddych, aby si znovu vybudovali a vyvinuli silu; jadrová svalová skupina nie je výnimkou. Podľa Built Lean môže prepracovanie vašich základných svalov, ako sú vaše brucho a chrbát, viesť k problémom s držaním tela.

Bezpečnosť je vašou prvou prioritou

Vždy by ste sa mali poradiť so svojím lekárom skôr, ako začnete s akýmkoľvek novým cvičením. Diskutujte o akýchkoľvek obmedzeniach alebo potenciálnych rizikách, ktoré môžu súvisieť s minulými zraneniami alebo súčasnými zdravotnými situáciami. Pokiaľ si na bežeckom páse nevytvoríte svalovú vytrvalosť, obmedzte svoje sedenie na maximum 25 až 30 minút. Postupne zvyšujte svoj čas o 5 až 10 minút každé dva týždne.

Zdroje (1)