Vhodnosť

Beh Vs. Švihadlo


Švihadlo môže byť rovnako efektívne ako beh, ale iba so správnymi schopnosťami.

Duncan Smith / Photodisc / Getty Images

Pokiaľ ide o cvičenie, nájdenie správneho aeróbneho cvičenia pre vás závisí od vašich osobných cieľov v oblasti fitness. Beh a švihadlo spaľujú kalórie, zlepšujú vytrvalosť a majú veľa porovnateľných zdravotných výhod, ktoré sú spojené s aeróbnym cvičením. Švihadlo môže mať viac vedľajších výhod ako beh, ale má tiež strmú krivku učenia, takže musíte vedieť, čo robíte, aby ste vyťažili maximum z rutinného lana.

Spálené kalórie

Počet kalórií, ktoré spálite, alebo pomocou švihadla, závisí od vašej pracovnej rýchlosti a telesnej hmotnosti, sú však podobné. Podľa publikácie Harvard Health Publications 155-libra spáli asi 596 kalórií bežiacich rýchlosťou 5 míľ za hodinu počas jednej hodiny. Tá istá osoba spáli 744 kalórií za hodinu skákacieho lana.

Iné benefity

Okrem spaľovania kalórií zvýšia aeróbne cvičenia, ako je beh a švihadlo, vašu výdrž, znížia zdravotné riziká a zvládajú chronické stavy, ako je vysoký krvný tlak a cholesterol. Bežecké aj skokové lano môžu byť anaeróbne cvičenia, ak zvýšite svoje tempo. Zvýšením srdcovej frekvencie na 80 alebo 90 percent maximálnej rýchlosti pomocou lana alebo šprintu sa dostanete do anaeróbnej zóny, čo vám umožní spáliť viac kalórií bez straty svalovej hmoty.

Negatívy

Bežecké a švihadlo sa nezdá byť cvičením s vysokým dopadom, ale poškodenie v dôsledku opakovaných nárazov sa môže časom zvýšiť. Obe formy cvičenia kladú dôraz na vaše chodidlá, členky, kolená a boky. Aj keď švihadlo má niektoré výhody oproti behu, má tiež oveľa strmejšiu krivku učenia a je nepravdepodobné, že začiatočník dokáže udržiavať stabilné tempo dosť dlho na to, aby získal rovnaké prínosy pre zdravie ako beh. Rôzne vzory skákania si vyžadujú zručnosti a prax.

Cvičenie Superior

Švihadlo má oproti behu niekoľko výhod: to znamená, že viac zahŕňa svaly hornej časti tela, zvyšuje silu v pažiach, ramenách a chrbte. Boxeri a bojovníci zmiešaného bojového umenia používajú švihadlo na zlepšenie koordinácie, práce v nohách a pohyblivosti - výhody, ktoré pravdepodobne nebudete mať z behu. Je však ťažké poraziť jednoduchosť a všestrannosť behu, pretože to môžete urobiť prakticky kdekoľvek a na akejkoľvek úrovni intenzity.

Zapojenie do cvičebného plánu

Skokové lano ani beh by nemali tvoriť celý váš tréningový plán, ale môžete ich začleniť do rôznych tréningov, aby sa vaše srdce vyčerpalo. Okorenite si tréning na okruhoch pridaním 1-minútových intervalov skokového lana medzi jednotlivými cvičeniami, alebo zamierte na svoju miestnu trať a striedajte 100 m sprinty s intervalmi chôdze alebo cvičeniami s telesnou hmotnosťou, ako sú pešie výpady alebo push up.

Pozri si video: BĚŽECKÝ PÁS vs. ŠVIHADLO - Hlavní Rozdíly! (Marec 2020).