Vhodnosť

Dotiahne beh Uphill vaše vnútorné stehná?


Beh na kopci zvyšuje stav svalov, spaľuje tuk a pomáha napínať vaše vnútorné stehná.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Zatiaľ čo problémové oblasti, ktoré znižujú výskyt škvŕn, ako sú vaše stehná, nie sú ničím iným ako sen o dychu, cielené školenie vám môže pomôcť dosiahnuť tenký štíhly a pevný vzhľad podľa vášho želania po celom tele. Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť zapojenie vašich vnútorných stehien, ako aj vašich štvorkoliek, hamstringov a klzákov, je začlenenie behu do vašej rutiny. Akýkoľvek beh vám pomôže spaľovať tuk a budovať svalovú hmotu, odhaľuje fitra, silnejší vás, ale beh na kopci dáva vášmu telu ďalšiu výzvu a núti vaše svaly pracovať spôsobom, ktorý nie je na úrovni terénu, čím vám poskytuje ešte viac pálenia na tvoje úsilie.

Pracuj usilovnejšie

Veda hovorí, že ak beháte do kopca, vaše vnútorné stehenné svaly musia pracovať tvrdšie. Štúdia v časopise Medicína a veda v športe a cvičení ukázala výrazne väčšie zaťaženie svalov - to je viac práce - v niekoľkých svalových skupinách potrebných na beh na svahu. Nie každá veľká svalová skupina vo vašom dolnom tele však musí pracovať tvrdšie. Podľa štúdie o zaťažení svalov, ako aj štúdie v časopise Journal of Applied Physiology, ktorá testovala aktiváciu svalov dolných končatín v skupine 12 mladých žien, iba niektoré svalové skupiny pracujú pri behu do kopca ťažšie, takže je dôležité, aby ste si zmiešali rutinu, na aktiváciu všetkých vašich hlavných skupín svalov dolného tela tak, aby vytvárali svoje vnútorné stehná a celú spodnú polovicu.

Zamerajte sa na vnútorné stehná

Okrem toho, že do svojej rutiny pridávate kopce, môžete svoje stehná a zvyšné svaly nôh orezať ich rôznymi spôsobmi. Urobte to tak, že pridáte pohyby, ktoré by ste zvyčajne nevyužili, napríklad skoky, skoky, vysoké kolená a kopy zadku. Ak chcete skutočne zacieľovať na stehenné svaly, spustite kľukatú stranu tak, aby pravá alebo ľavá strana smerovala dopredu. Ďalším spôsobom, ako zamiešať zapojenie svalov, je skúsiť bežať dozadu. Len sa uistite, že sledujete, kam idete.

Bež rýchlejšie

Beh do kopca zvyšuje vašu aeróbnu kondíciu, účinnosť kyslíka a zvyšuje silu a silu. Krátke prasknutia - iba desať sekúnd - behu do kopca tak tvrdo, ako si môžete najímať svaly rýchlo sa šklbajú a „učí“ vaše telo ísť rýchlejšie. Tréner Brad Hudson začleňuje do svojich rutinných postupov opakovania do kopca a hlási rýchlejšie preteky a menšiu zraniteľnosť. Rýchlejší beh významne zvyšuje počet kalórií, ktoré spaľujete na jednotku úsilia, takže ak budete stavať rýchlosť, budete zvyšovať svoje spaľovanie kalórií, čo vám pomôže orezať telesný tuk z celého sveta.

Správny formulár

Beh do kopca je iný ako beh po bytoch mnohými spôsobmi, vrátane toho, ako držíte svoje telo. Zdá sa, že špičkoví horskí bežci Max King a Brandy Erholtz zdokonalili svoju formu behu. Odporúčajú, aby sa vaše ruky pohybovali a aby vaše nohy nasledovali, a aby vaše oči sledovali. Vyhľadávaním pomáha udržiavať vaše dýchacie cesty otvorené a maximalizuje pracovný objem pľúc a bráni vám to prehrabávaniu a nadmernému stresu na vašich hamstringoch a dolnej časti chrbta.

Dôležité informácie

Začlenenie niektorých kopcov do vašej rutiny pomôže vybudovať sval, aktivovať niektoré nižšie skupiny svalov tela, zvýšiť rýchlosť a roztopiť tuk z celého tela, čím získate štíhly a tesný vzhľad. Podobne ako pri každom tvrdom tréningu, pri opakovaní kopca musí nasledovať zotavenie, ak chcete ťažiť z výhod. Beh pozdĺž valivého terénu je jedna vec, ale nerobte opakovanie tvrdých kopcov viac ako raz týždenne, inak riskujete viac škody ako úžitku.