Športové

Ako bezpečne vyčistiť dobrú raketu na stolný tenis?


Raketu na stolný tenis očistite po každom použití.

Siri Stafford / Lifesize / Getty Images

Dobrá raketa na stolný tenis je nevyhnutná na hranie vašej najlepšej hry stolného tenisu, ktorá sa tiež nazýva ping pong. Počas hry sa oleje z vašich rúk a zvyšky z lopty priľnú na matnú gumenú plochu rakety. Zhromaždenie nečistôt a mastnoty môže zmeniť dráhu lopty pri následnej hre. Dobré čistenie pádla na stolný tenis pomocou produktu, ktorý nerozpadá gumu.

1.

Voľné zvyšky z rakety na stolný tenis odstráňte nylonovou kefou. Štetiny by mali byť dostatočne tuhé, aby sa odstránili nečistoty, ale nie dosť tvrdé, aby sa poškriabali gumený povrch lopatky.

2.

Nalejte malé množstvo metylovaného liehu na vreckovku alebo inú mäkkú handričku. Nepoužívajte froté uteráky, pretože vlákna sa môžu zachytiť na vyvýšenom gumovom povrchu. Metylovaný lieh, nazývaný tiež denaturovaný alkohol, je možné zakúpiť v mnohých veľkých obchodoch a supermarketoch.

3.

Opatrne utrite raketu na stolný tenis, aby ste odstránili znečistenú zem. Jemný, kruhový pohyb je tiež účinný a nepoškodí ani nepoškodí gumovú vrstvu rakety.

4.

Nechajte pádlo stolného tenisu vyschnúť na vzduchu. Čas zasychania sa bude líšiť v závislosti od množstva alkoholu potrebného na čistenie rakety.

5.

Medzi každým použitím chráňte čistú a suchú raketu pomocou lopatkového krytu.

Potrebné veci

  • Nylonová kefa
  • Mäkká handrička
  • Metylovaný lieh
  • Kryt rakety
  • lepidlo
  • Natiahnutá guma

Tip

  • Dobrá raketa na stolný tenis sa zvyčajne musí pravidelne obnovovať. To znamená, že ak je starý povrch opotrebovaný alebo príliš znečistený, aby ste ho mohli bezpečne čistiť, je potrebné vymeniť napučanú gumu. Guma musí zodpovedať presným špecifikáciám Medzinárodnej federácie stolného tenisu pre súťaž. Použite lepidlo, ktoré umožní budúce odstránenie gumy, t. J. Nie lepidlo.