Vhodnosť

Spaľujú Sauny po tréningu kalórie?

Spaľujú Sauny po tréningu kalórie?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sauny môžu pomôcť zbaviť sa tvrdej nadbytočnej hmotnosti vody a zároveň poskytovať zdravotné výhody pre celé telo.

Comstock Images / Stockbyte / Getty Images

Po náročnom tréningu ste si užili niekoľko minút v parnej miestnosti, aby ste uvoľnili svaly a myseľ. Využitie sauny po tréningu je nielen pohodlné; obsahuje tiež množstvo zdravotných výhod. Dôsledné používanie sauny po tréningu môže dokonca pomôcť zbaviť sa niekoľkých centimetrov.

Potenie a pálenie

Spálenie ďalších kilogramov v saune je najúspešnejšie, ak je sprevádzané dobrým stravovacím a kondičným režimom. Mali by ste sa zamerať na potraviny, ktoré jete, a na cvičenia, ktoré robíte, aby ste stratili kalórie a tuky. Používanie sauny vám pomôže zbaviť sa nadmerného zadržiavania vody. Parná komora teda nemôže technicky spáliť viac kalórií, aj keď to môže bojovať proti vám. Aby ste potili nadbytočnú hmotnosť vody, pohodlne sa posaďte v saune s veľkou fľašou vody a uterákom. Je dôležité zostať hydratovaný, aj keď účelom je strata uskladnenej vody. Ak sa vaše telo cíti dehydratované, bude zadržiavať akékoľvek množstvo vody, ktoré má, čo môže spôsobiť, že budete opuchnúť ešte viac. Pokračujte v sedení, až kým sa nezačnete potiť. Ako test vystrčte jazyk a ochutnajte pot na tvári. Ak to chutí slané, je to znamenie, že úspešne potíte ióny, ktoré spôsobujú zadržiavanie vody. Zostaňte v saune a pite nepretržite, až kým už nebudete môcť ochutnať soľ v pote.

Čo máš vo svojom pote?

Pomáha pri detoxikácii tela. Keď sa v pečeni hromadí chemikália, ktorá je najväčším detoxikačným orgánom v tele, môžu mať negatívny vplyv na váš metabolizmus, tráviaci systém a hormonálnu rovnováhu. Správnym odstránením toxínov bude vaše telo správne fungovať, čo nakoniec pomôže pri chudnutí a strate kalórií. Potenie toxínov môže mať pozitívny vplyv na celý rad problémov vrátane alergií, únavy, výkyvov nálady, akné, depresie, bolesti svalov a kĺbov a dokonca aj problémov s koncentráciou.

Upokojte svoju myseľ

Sauny majú pozitívny vplyv na vašu myseľ aj na vaše telo. Rovnaký hormonálny efekt, ktorý sa vyskytuje počas cvičenia, sa môže vyskytnúť počas saunovania. Vylučovaním potu vaše telo uvoľňuje prírodnú chemikáliu známu ako endorfíny. Tento hormón je zodpovedný za tento šťastný pocit pod napätím, ktorý získate po ukončení tréningu. Keďže sauny spôsobujú potenie, pomáhajú telu uvoľňovať tieto endorfíny, čím podporujú pozitívny a stresový prístup. Potenie môže tiež zlepšiť váš spánok a pôsobiť proti depresii a únave. Pretože všetky tieto veci môžu brániť chudnutiu, mentálne výhody sauny môžu skutočne zlepšiť vaše ciele spaľovania kalórií.

Mysli si predtým, ako sa potíš

Aj keď sa sauny môžu používať na zlepšenie vášho zdravia, je dôležité dodržiavať jednoduché pokyny. Podľa publikácie Harvard Health Publications spôsobuje používanie sauny zvýšenie tepovej frekvencie a môže mať nepriaznivé účinky na krvný tlak. Harvey Simon, šéfredaktor Harvard Men's Health Watch, odporúča vyhnúť sa alkoholu a liekom, ktoré môžu spôsobiť prehriatie alebo zadržiavanie vody pred aj po použití v saune. Po každej relácii sa vyhnite dehydratácii vypitím dvoch až štyroch pohárov vody. Záleží tiež na čase strávenom v saune. Zostaňte nie dlhšie ako 15 až 20 minút a po dokončení nezabudnite svoje telo ochladiť pomaly. Ako vždy, počúvajte svoje telo. Ak sa cítite zle alebo nepohodlne, nepoužívajte saunu, alebo ak ste už boli, okamžite ju opúšťajte.Komentáre:

 1. Rambert

  Bravo, I think this is a great phrase.

 2. Anna

  Úžasné, toto je veľmi vzácna správa

 3. Shaktira

  Podľa mňa sa mýli. Som si istý. Som schopný to dokázať. Napíšte mi do PM.

 4. Fetaxe

  I congratulate, your thought is simply excellent

 5. Cenehard

  Tvoj nápad je úžasný

 6. Brun

  Súhlas, toto je zábavná hraNapíšte správu