Športové

Najlepšie vložky do basketbalu

Najlepšie vložky do basketbaluWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vložky do basketbalu sú navrhnuté tak, aby zabránili zraneniu.

Obrázky Wendy Hope / Stockbyte / Getty

Dobrý pár tenisiek je nevyhnutný pre špičkový výkon na basketbalovom ihrisku, ale topánky sa postupom času opotrebúvajú. Basketbal vyžaduje, aby hráči často preskočili, otočili a sprintovali. Pohyb vo všetkých smeroch má tendenciu vyčerpávať kolená, členky a chodidlá hráča. Pri hraní basketbalu je nevyhnutné vyhnúť sa stresu na spodnej časti tela, preto je dôležité dôsledne postupovať. Najlepšie vložky dodávajú hráčom zvýšený komfort a stabilitu, čo znižuje pravdepodobnosť výskytu chronického zranenia.

Tlmič nárazov

Tlmenie nárazov je jednou z hlavných výhod vložiek do basketbalu. Basketbal vyžaduje opakovaný skákací pohyb, ktorý núti hráčov absorbovať šok z tvrdého pristátia. Tvrdé povrchy, ako sú vnútorné basketbalové kurty, vyvolávajú nepríjemné poranenia kolena a členku, ale vložky do basketbalu pomáhajú tento problém odstrániť. Kmene a bolesti sú pri nosení športovo špecifických vložiek minimalizované. Okrem toho znižujú únavu svalov a podporujú lepšiu rovnováhu po požití. Vložky do basketbalu tiež poskytujú ďalšie tlmenie pri spodnej časti päty, čím znižujú stres, ktorý na lyžiach vyvoláva skok.

Stabilizácia chodidiel

Vložky do basketbalu poskytujú stabilizačnú podporu na zníženie tlaku spôsobeného nárazom po pristátí. Tento účinok s dvojakým účinkom je produktom absorpcie otrasov generovaných extra tlmením, ktoré poskytujú vložky špecifické pre šport. Podľa vlastných vložiek stabilizačné vložky znižujú dopad, ktorý má basketbalový loptu na loptičky chodidiel. Koncepcia je zmierniť také množstvo bolesti, ktoré je hráč s plochými nohami nútený znášať. Pridaná vrstva podpory medzi hráčovou nohou a podlahou má stabilizačný účinok na päty a chodidlá.

Arch podpora

Vložky do basketbalu poskytujú hráčom dodatočnú podporu oblúka, ktorá sa vytvára pomocou technológie mäkkej kompresie. Podpera oblúka znižuje tlak na kĺby a šľachy v kolenách. Okrem toho, vložky špecifické pre šport tiež znižujú vibrácie nárazu, ktorým chodidlá a členky vydržia počas tvrdých pristátí. Vložky do basketbalu sú vybavené technológiou podpory oblúka na zvýšenie maximálneho pohodlia a zníženie zúženia chodidiel, čo obmedzuje pohyb. Basketbal vyžaduje, aby hráči náhle zmenili smer, a preto je dôležité udržať celý rozsah pohybu. Mäkký materiál obsiahnutý v päte sa používa na podoprenie oblúka, dodáva vyváženú rovnováhu a potomstvo.

Prispôsobeným

Podľa vlastných vložiek redukujú protetiky zranenia dolných častí tela a znižujú únavu hráčov. Hlavnou výhodou vložiek do basketbalu je to, že sú vytvorené tak, aby minimalizovali potenciál zranení špecifických pre šport, ako sú výronky členkov, a zároveň znižovali napätie kĺbov. Group Up Athletics tvrdí, že akútne zranenia chodidiel a členkov, ktoré sú bežné v basketbale, sa časom zhoršujú, keď sa nevyužíva dostatočná starostlivosť o nohy. Prispôsobené protetiky sú navrhnuté tak, aby zvyšovali pružnosť svalov, čo hráčom poskytuje ďalší rozsah pohybu na basketbalovom ihrisku.

Zdroje (1)


Pozri si video: OFF Channel 2. Díl - pytlík Vines video 2014 (August 2022).