Vhodnosť

Sedadlá s predĺženými nohami a kučery nôh pre domácu posilňovňu

Sedadlá s predĺženými nohami a kučery nôh pre domácu posilňovňu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kučery nôh posilňujú vaše svaly hamstringu.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Ak chcete svojim stehnám dať celkovo silné cvičenie, pridajte do cvičebných cvičení predlžovanie nôh a kučery nôh. Predĺženia nôh sa zameriavajú na svaly štvorhlavého svalstva v prednej časti stehien, zatiaľ čo kučery nôh zasiahnu hamstringy na zadnej strane každého stehna. Obe cvičenia môžete vykonávať vo vašej domácej telocvični, či už vlastníte stroj na nohy, alebo používate odporovú pásku.

Predĺženia strojnej nohy

Ak je vo vašej domácej telocvični pracovisko na nohách, pravdepodobne budete môcť stroj upraviť tak, aby vykonával predĺženia aj kučery. Nastavte odporovú podložku do spodnej polohy, aby ste sa mohli krútiť. Podložka by mala spočívať tesne nad členkami, keď sedíte na sedadle stroja, pričom chrbty kolien sú umiestnené oproti prednej hrane sedadla. Zatlačte proti odporovej podložke a zapojte svoje štvorkolky, aby ste zdvihli nohy, až kým nebudú úplne vytiahnuté. Nohy pomaly spustite do východiskovej polohy. Počas cvičenia by sa mali pohybovať iba vaše dolné končatiny z kolena dole. Chráňte chrbát, boky a stehná pevne oproti operadlu a sedadlu stroja.

Machine Leg Curls

Nastavte odporovú podložku vášho zariadenia na domácu nohu na vyššiu úroveň a potom položte chrbty členkov na vrchnú časť vankúšika. Keď sedíte na sedadle, vaše nohy by mali byť pred vami rovné. Zatlačte na podložku a zapojte svoje hamstringy, aby sa vaše nohy stočili čo najviac dozadu. Pohybovať by sa mali iba spodné nohy, od kolena dole. Vráťte sa pomaly a pomocou ovládača do východiskovej polohy.

Predlžovacie ramená s odporom

Ak chcete vykonať predĺženie sedadiel s odporovým pásom, potrebujete iba stoličku a odporový pás. Jeden koniec pásu pripevnite k pravej zadnej nohe stoličky. Voľný koniec omotajte okolo pravého členka. Prípadne pripevnite voľný koniec pásky k manžete a potom umiestnite manžetu okolo členka. Posaďte sa priamo na stoličku s oboma nohami na podlahe. V prípade potreby nastavte pásmo tak, aby bolo napnuté. Zdvihnite pravú nohu, zapojte svoje štvorkolky a roztiahnite nohu pred seba, pokiaľ je to možné, najlepšie tak, aby vaša noha bola takmer rovnobežná s podlahou. Vráťte sa pomaly do východiskovej polohy. Pokúste sa udržať svoje telo v pokoji, ako je to možné - s výnimkou dolnej časti nohy, ktorú cvičíte - a nenechajte stehná nadvihnúť zo stoličky. Vykonajte cvičenie s oboma nohami.

Kučery nôh s odporovým pásmom

Pripevnite odporový pás k miestu blízko podlahy - ako je napríklad stojan na závažie alebo noha robustného stola - a potom si sadnite na stoličku otočenú k bodu ukotvenia. Upevnite nezakotvený koniec pásky okolo oboch členkov a postavte stoličku tak, aby bola napnutá, keď sú vaše nohy vo vzduchu pred vami a kolená sú mierne ohnuté. Ohnite kolená, zapojte svoje hamstringy a potiahnite odpor pásu a posúvajte päty čo najďalej dozadu smerom k svojmu telu. Snažte sa nepohybovať horným telom a stehnami a udržujte svoje stehná a kolená na stoličke. Vráťte sa pomaly a pomocou ovládača do východiskovej polohy.

Dôležité informácie

Predtým, ako sa pokúsite o novú cvičebnú rutinu, porozprávajte sa so svojím lekárom, najmä ak ste neaktívni alebo máte nejaké zdravotné problémy. Pred vykonaním stehenných cvičení sa zahrievajte 5 až 10 minútami ľahkej kardio aktivity, potom vykonajte niektoré dynamické úseky. Medzi vaše úseky môže patriť chôdza s vysokými kolenami alebo kopmi do zadku pre vaše štvorkolky a výpady alebo kopy z rovných nôh pre vaše hamstringy. Vykonajte 10 až 15 kučeraviek a predlžovaní nôh v jednej sade s použitím dostatočnej hmotnosti - alebo dostatočne tesného odporového pásma - takže vaše konečné opakovania sú náročné.Komentáre:

 1. Morr

  bribed the sincerity of the post

 2. Wselfwulf

  Prepáč, ale myslím, že sa mýliš. Som si istý. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 3. Kamil

  An acquaintance in ICQ posted a link to your blog. It turned out that it was not in vain that I liked it. Now I will constantly read

 4. Hieronim

  Domnievam sa, že sa mýlite. Napíš mi v PM, budeme hovoriť.

 5. Mall

  Myslím, že sa mýlite. Poďme o tom diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, povieme.Napíšte správu