Výživa

Rozmery podania pre 1 800-kalórie stravy


Dve vajcia sa počítajú ako 2-uncová porcia bielkovín.

Jupiterimages / Liquidibrary / Getty Images

Po stanovenej diéte, ako napríklad 1 800 kalórií, sa pri regulácii hmotnosti vyžaduje sledovanie príjmu kalórií počas celého dňa a meranie veľkosti porcií. Každý druh celej potravy, ako sú bielkoviny, ovocie a zelenina, vám poskytne iný počet kalórií a iný výživný profil. Potrebujete tieto vitamíny, minerály a živiny, aby ste si udržali svoje celkové zdravie. Nasledujúce pokyny pre podávanie veľkostí a jedenie rôznych potravín vám pomôžu splniť vaše ciele týkajúce sa kalórií a živín.

Zrná a škroby

Podľa ChooseMyPlate.gov by ste mali jesť 6 uncí zŕn alebo škrobov každý deň pri dodržiavaní 1 800 kalórií. Najmenej tri z týchto šiestich uncí by mali byť celé zrná, ako napríklad ovsená kaša, hnedá ryža, celozrnný chlieb alebo quinoa. Uncová porcia obilia pozostáva z jedného krajca chleba, 1/2 šálky varenej ryže, cestovín alebo obilnín, 2-palcovej sušienky, piatich sušienok, 4 l / 2-palcovej palačinky alebo 6-palcovej tortilly.

Ovocie a zelenina

Budete musieť získať 2 1/2 šálky zeleniny a 1 1/2 šálky ovocia denne, keď budete dodržiavať 1 800 kalórií. Ak jete surové listové zelené lístky, 2 šálky zodpovedajú jednému šálku inej zeleniny. Pol šálky sušeného ovocia alebo 1 šálka 100 percent ovocnej šťavy zodpovedá jednému šálke ovocia. Najlepšie je jesť rovnaké ovocie a zeleninu každý deň. Získanie rôznych farieb vám pomôže splniť vaše potreby rôznych antioxidantov, vitamínov a minerálov.

Proteín

Pri 1 800 kalóriách za deň potrebuje väčšina ľudí asi 5 uncí bielkovín. Ak chcete minimalizovať príjem tukov, vyberte chudé bielkoviny, ako sú vykostené kuracie prsia bez kože. ChooseMyPlate.gov navrhuje jesť ryby najmenej dvakrát týždenne a vrátane vegetariánskych zdrojov bielkovín, ako sú fazuľa, hrach, orechy a semená. Jedno vajce, 0,5 unca orechov alebo semien, 1 lyžica orechového masla a 1/4 šálky varenej fazule alebo hrachu sa považuje za 1 uncu bielkovín.

Mliekareň

Aby ste vyhoveli vašej potrebe vápnika, mali by ste dostať 3 šálky mlieka denne pri 1 800 kalórii. Jedna šálka tekutého mlieka sa rovná 8 unci jogurtu, 1,5 unce syra, 1/2 šálky syra ricotta alebo 1 šálka sójového mlieka alebo iného obohateného nemliečneho mlieka. Ak je to možné, vyberte si mlieko s nízkym alebo nízkym obsahom tuku, aby ste minimalizovali príjem kalórií a tukov.

Ďalšie potraviny

ChooseMyPlate.gov poznamenáva, že by ste mali obmedziť príjem oleja na 5 čajových lyžičiek denne pri 1 800 kalóriách. Akýkoľvek príjem cukru by nemal obsahovať viac ako 160 kalórií za deň. Podľa pokynov pre denné dávky z každej skupiny potravín by vás mala udržiavať na 1 800 kalóriách denne. Je však dobré sledovať denný príjem kalórií, aby ste sa ubezpečili, že sa stretávate a neprekračujete svoj cieľový obsah kalórií.