Výživa

Sedem potravín Panny Márie

Sedem potravín Panny MárieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mlieko je jedným zo siedmich potravín, ktorým sa musíte vyhnúť pri stravovaní The Virgin Diet.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Podľa zakladateľa a certifikovaného odborníka na výživu J.J. stravy je základnou zásadou Panny výživy prestať jesť sedem potravín, ktoré spôsobujú najnepriaznivejšie reakcie u ľudí trpiacich potravinovou intoleranciou. Virgin. Konzumácia týchto siedmich potravín vedie k zníženiu hmotnosti prostredníctvom potravinových alergií a citlivosti potravín spôsobených každodenným stresom, infekciami, liekmi alebo imunitnými problémami. Diéta tvrdí, že odstránenie siedmich potravín, ktoré prispievajú k väčšine potravinovej intolerancie, povedie k strate 7 libier za týždeň. Sedem potravín uvedených v zozname The Virgin Diet je lepok, vajcia, sója, mlieko, kukurica, arašidy, cukor a náhrady cukru.

Lepok

Pšenica, jačmeň a raž obsahujú lepok. Podľa Harvard Medical School lepok dráždi sliznicu tenkého čreva u ľudí s celiakiou alebo intoleranciou lepku. Medzi príznaky neznášanlivosti lepku patria bolesti hlavy, plyn, nadúvanie a hnačka. Jesť bezgluténové potraviny a vyhnúť sa potravinám pripraveným s obilninami obsahujúcimi glutén tieto príznaky zmierňuje.

Vajíčka

Kým vajcia obsahujú vysoké množstvo cholesterolu, podľa Harvard Medical School sú tiež bohatým zdrojom bielkovín a zdravých tukov. Ak trpíte neznášanlivosťou na vajcia, máte problémy s kožou, astmu, upchatie nosa a gastrointestinálne ťažkosti. Eliminácia vajíčok a jedla pripraveného z vajec môže zmierniť alergické reakcie.

Sója a arašidy

Sója a arašidy patria do rodiny strukovín. Bežné sójové výrobky zahŕňajú tofu, tempeh, sójové orechy a sójové mlieko. Vyhnite sa týmto potravinám, ak sa u vás vyskytne žihľavka, sipot, opuch alebo brnenie v ústach, problémy s dýchaním alebo závraty.

Mliekareň

Alergie na mlieko sú najbežnejšie u detí, ale príznaky môžu postihnúť aj dospelí. Ak váš imunitný systém nedokáže spracovať mliečny proteín, objaví sa alergická reakcia. Medzi príznaky môžu patriť ťažkosti s dýchaním, hnačka, kŕče, upchatie nosa a vyrážky. Vyhnite sa všetkým mliečnym výrobkom na zmiernenie príznakov.

Kukurica

Alergie na kukuricu sú zriedkavé a ťažko diagnostikovateľné. Na určenie toho, či neznášate kukuricu, môžete použiť metódu eliminácie a vyhnúť sa tak produktom z kukurice. Medzi príznaky patrí nadúvanie, plyn, bolesti brucha, uvoľnená stolica, bolesti hlavy a vracanie. Vyvarujte sa potravín vyrobených z kukuričného oleja, kukuričného škrobu, kukuričnej múky, kukurice a melasy. Z kukurice pochádza veľa umelých sladidiel, ako je aspartám a sukralóza.

Cukor

Vaše telo produkuje inzulín, keď jete cukor. Čím viac cukru jete, tým viac inzulínu vaše telo vytvára, produkuje tuk a zvyšuje riziko vzniku cukrovky. Cukor nespôsobuje rovnaké príznaky ako potravinová alergia, ale môže viesť k vážnejším zdravotným problémom. Eliminácia cukru z vašej stravy je dôležitým krokom k zdravému životnému štýlu.

Náhradky cukru

Pridanie umelých sladidiel na báze cukrového alkoholu môže spôsobiť hnačku a plyn. Tieto sladidlá zahŕňajú sorbitol, xylitol, maltitol a manitol. Často sa používajú v produktoch bez cukru, ako sú cukríky, sirupy, čokoládové tyčinky a zmrzlina.

Zdroje (2)