Vhodnosť

Tieňový box s hmotnosťou na chudnutie a spaľovanie kalórií


Pomocou ručných závaží sa rýchlo zvyšuje kalorická popálenina vášho tieňového boxu.

John Howard / Photodisc / Getty Images

Tieňový box hrá hlavnú úlohu v tréningovom režime ktoréhokoľvek boxera, ale nemusíte byť pugilistom, aby ste mohli využívať toto jednoduché cvičenie. Aj keď cvičenia súvisiace s boxom spaľujú kalórie rýchlo, môžete použiť malé ručné závažia nielen na to, aby pre vaše svaly predstavovali ďalšiu výzvu, ale tiež na zvýšenie kalórií. Aj keď ste nikdy nevstúpili do boxerského klubu, cvičenie v tieňovom boxe - ak je spárované so zdravou stravou s nízkym obsahom kalórií - môže viesť k chudnutiu.

Pohybovať a hádzať

Účelom cvičenia tieňového boxu je simulovať pohyby a údery, ktoré počas súťaže používate. Táto školiaca činnosť si nevyžaduje partnera a je ideálna na výkon pri zrkadle, aj keď zrkadlo nie je absolútne rozhodujúce. Ak nie ste skúseným boxerom, sústredte sa na pohyb svojich nôh, zmenu smeru tela každých pár sekúnd a hádzanie čo najviac úderov na tri minúty. Aj keď váš formulár nie je dokonalý, zažijete náročné cvičenie.

Punch preč kalórie

Všeobecne platí, že box je cvičenie, ktoré spaľuje kalórie rýchlo. Presné spaľovanie kalórií, ktoré zažívate pri zatienení boxu, závisí od mnohých faktorov vrátane vašej intenzity. Podľa Wisconsinského ministerstva zdravotníctva a rodiny však 155-libra spaľuje asi 422 kalórií a zasiahne ťažkú ​​tašku hodinu. Hoci biť do ťažkej tašky a tieňového boxu nie sú identické, obidve používajú podobnú mechaniku tela.

Pridaním váhy zvýšite popálenie

Ak do cvičenia v oblasti tieňového boxu pridáte ručné závažia, môžete počas aktivity spáliť viac kalórií. Môže byť lákavé používať najťažšie ruky, ktoré môžete držať, ale to vedie iba k trápnej mechanike. Americká rada pre cvičenie odporúča na zvýšenie odolnosti aeróbnych cvičení používať závažia zápästia, a nie malé činky. ACE uvádza, že hmotnosť až 3 libry môže zvýšiť vaše spaľovanie kalórií až o 15 percent. Ak teda horíte v susedstve 422 kalórií tieňového boxu po dobu jednej hodiny, pomocou 3 kilogramových závaží by ste mohli zvýšiť kalorické popálenie aktivity na približne 486 kalórií.

Prepínajte veci dokola

Keď si zvyknete na tieňový box, budete môcť prispôsobiť svoje tempo tak, aby ste sa stále pohybovali a dierovali na zvýšenom tempe na konci každého kola. Kľúčom k tejto aktivite je prijať rázne tempo, ale vyvarujte sa únavy. Medzi jednotlivými kolami odpočívajte 60 sekúnd a potom začnite ďalšie kolo. Prepínanie prístupu „kolo za druhým“ pomáha udržiavať cvičenie v popredí. Napríklad môžete stráviť jednu kombináciu hádzania najmenej z piatich úderov alebo inú kombináciu hádzania ľavou rukou.

Zdroje (1)