Vhodnosť

10 najlepších jogových pózy pre ženy


Jóga a hlboké dýchanie zmierňujú stres z vášho dňa.

Jupiterimages / Pixland / Getty Images

Jóga ponúka ženám výhody okrem riadenia telesnej hmotnosti, zvýšenia sebavedomia, zmiernenia stresu, zlepšenia nálady a zvýšenia energie. U žien cvičenie jogy tiež zmierňuje príznaky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas menštruácie a menopauzy. Môžete tiež zacieliť na bežné problémové miesta v ženskom tele pomocou konkrétnych pozícií.

Jóga predstavuje pre vašu postavu

Doska predstavovať a bočné doska predstavovať sú dve jogy predstavuje, ktoré vás nakloní od hlavy až k päte. Štart a cieľ predstavte dosku od psa smerom dole, ktorý tiež posilňuje vaše ruky a ramená. V doske udržiavajte ruky kolmé na podlahu a chrbticu rovno. Dostaňte sa do postranných dosiek z pódia zdvihnutím jednej ruky do vzduchu a otočením bokov tak, aby smerovali k stene namiesto podlahy. Vráťte sa k doske a prepínajte strany. Zamerajte sa na napínanie a predlžovanie tela v tejto póze, aby ste si vytvorili dlhé, štíhle svaly, vďaka ktorým budete vyzerať vyššie a tenšie. Bočná doska zafarbí vaše ruky, ABS, zadok a stehná. Zameria sa tiež na rukoväte a sedlové vaky, dve oblasti, v ktorých ženy ľahko tučnia.

Jóga predstavuje pre vaše obdobie

Butterfly Pose pomáha predchádzať nepríjemným príznakom menštruácie. Je to sedenie, ktoré vykonávate tak, že podrážky nôh dáte dokopy a päty nakláňate čo najbližšie k panve. Otvára boky a uvoľňuje spodnú časť chrbta, preto je dobré cvičiť, ak počas svojho obdobia trpíte bolesťou. Žabá póza tiež otvára vaše boky a zlepšuje prekrvenie panvy, čo môže zmierniť príznaky menštruačnej bolesti. Poďte na žabu tým, že leží na bruchu. Ak chcete urobiť polovicu žabiek, uchopte hornú časť jednej nohy rovnakou rukou a potiahnite ju do zadku. Ak chcete urobiť plnú žabu, uchopte obe nohy zodpovedajúcou rukou. Ležiaci postoj hrdiny je podobný ako u žabiek, ktoré ležia na chrbte namiesto brucha. Zlepšuje trávenie a krvný obeh, zmierňuje menštruačné ťažkosti a dodáva energiu unaveným nohám.

Jóga predstavuje pre menopauzu

Ženy prechádzajú perimenopauzou zvyčajne medzi 45 a 55 rokmi. Počas tejto fázy hladiny hormónov kolísajú a spôsobujú rôzne nepríjemné príznaky. Niektoré z nich sú návaly horúčavy, problémy so spánkom, únava, úzkosť, podráždenosť, depresie a výkyvy nálady, výpadky pamäte a nepravidelné obdobia. Ležiaci postoj hrdiny je regeneratívny počas menopauzy, ako aj počas vášho obdobia. Ďalšie pózy, ktoré zmierňujú príznaky menopauzy a pomáhajú pravidelnejšiemu výskytu menštruácie, sú mostíková póza, sklopná póza s polohovacím uhlom a postoj z hlavy do kolena. Vstúpte do mosta, čo je chrbát, ktorý leží na chrbte a nohy ležia na podlahe, potom zdvihnite panvu. Ležiaci postoj je naklonený ako motýľ, ibaže je to ležérny postoj, pri ktorom leží vaše telo ležiace na chrbte. Head-to-knee je sedadlo vpredu, kde môžete zložiť hornú časť tela po jednej nohe.

Jóga predstavuje úľavu od stresu

Póza dieťaťa je omladzujúca póza na napínanie dolnej časti chrbta, zmierňovanie stresu v tele a uvoľnenie mysle. Poďte do toho z vašich rúk a kolien; sadnite si na päty a natiahnite ruky pred seba a položte čelo na podložku. Pigeon pose je ďalšia póza uvoľňujúca napätie, ktorá vás tiež duševne uvoľní. Napína boky, ktoré majú tendenciu ukladať nahromadené napätie z posedenia po celý deň. Najmä ženy majú v bokoch väčšie napätie ako muži. Môžete sa k nemu dostať z výpadu alebo z pozície bojovníka. Natiahnite jednu nohu rovno späť na podlahu, druhú nohu zohnite a otočte. Posaďte sa na svoje vonkajšie stehno a udržujte svoje bedrá čo najmenšie. Zhlboka sa nadýchnite, kým sa naťahujete, aby sa zintenzívnil relaxačný účinok.