Vhodnosť

Ako často by ste mali robiť Ab Roller?


Ab Roller sa používa podľa vášho rozvrhu a cieľov.

Comstock Images / Comstock / Getty Images

Za lacný kus fitnescentra, ktoré vám môže pomôcť dostať sa do tvrdej skaly abs, nehľadajte nič viac ako ab valec. Toto malé náradie, ktoré má malé koleso s držadlami na oboch stranách, nielenže funguje na bruchu, ale tiež posilňuje hrudník, plecia a chrbát. Môže byť lákavé používať každý deň ab valec na dosiahnutie vašich cieľov šiestich balení, avšak je neúčinné a neodporúčané. Snažte sa trénovať svoje abs s abs dvakrát až štyrikrát týždenne ako súčasť tréningu celkovej sily tela.

Frekvencia a výsledky tréningu

Zdravý rozum hovorí, že čím viac niečo robíte, tým lepšie výsledky. Čím viac cvičíte na piano, tým lepšie hráte. Čím viac hovoríte po španielsky, tým plynulejšie sa stávate. Tento koncept sa však neprekladá do silového tréningu. Svaly potrebujú čas na zotavenie medzi cvičeniami, pretože vtedy rastú a sú silnejšie.

V skutočnosti, pokiaľ ide o silový tréning, menej je často viac. V štúdii z roku 2015 v Medzinárodnom denníku športovej výživy a metabolizmu cvičenia, ktorá merala účinky tréningu rezistencie v tréningu kulturistov buď štyri alebo šesť dní v týždni, vedci nezistili žiadny rozdiel v raste svalov medzi týmito dvoma skupinami. Ďalšia štúdia z roku 2015 v časopise The Journal of Sports Medicine and Fitness zistila, že po šiestich týždňoch, ktorí predtým netrénovali účastníkov programu silového tréningu v oblasti brucha, ktorí trénovali tri dni v týždni, sa dosiahli takmer rovnaké výsledky ako pri tréningu účastníkov raz týždenne.

A na použitie iného príslovia je kvalita výhodnejšia ako množstvo. Vykonávanie kvalitných opakovaní pomocou brušného valca, v ktorom využívate dobrú formu a zameriavate sa na kontrahovanie brušných svalov trikrát týždenne, je lepšie ako cvičenie s nižšou kvalitou ab šesťkrát týždenne.

Pretrénovanie Abs

Nielenže vám príliš často neprináša lepšie výsledky, ale môže priniesť aj niektoré výsledky, ktoré nechcete. Ak používate ab valec každý deň, je pravdepodobné, že hlavné ťahače - alebo svaly - vykonávajúce cvičenie, budú prepracované. To môže viesť k svalovej nerovnováhe, pretože svaly, na ktoré je zameraná brušný valec, sú silnejšie ako iné svaly. Z toho istého dôvodu môže príliš často pôsobiť vaše ABS aj na posturálne problémy, ak sú vaše brušné svaly silnejšie ako svaly na chrbte a ramene. Podľa Americkej rady pre cvičenie.

Ab Roller Schedule

Ako často používate ab roller je individuálny. Závisí to od vašej kondície a intenzity vášho tréningu. Závisí to aj od toho, aké ďalšie cvičenia robíte. Všeobecne možno povedať, že päť dní v týždni je maximum, ktoré by ste mali trénovať svoju abs pomocou ab valca.

Ďalším hľadiskom je rozmanitosť. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, je dôležité, aby ste si občas nastavili rutinu. Toto „prekvapuje“ vaše svaly a stimuluje viac svalovej adaptácie, informuje Americká rada pre cvičenie. Spolu s brušným valcom by ste mali robiť aj ďalšie brušné cvičenia, ako sú drvenie bicyklov a ruské zvraty.

Pozri si video: Warsaw, Poland First Impressions (Apríl 2020).