Vhodnosť

Ako často by ste mali ukončiť tréningy?

Ako často by ste mali ukončiť tréningy?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vždy sa rozhodnite, ako sa rozhodnete pre doplnok pred tréningom.

Ablestock.com/AbleStock.com/Getty Images

Doplnky pred tréningom sú populárne medzi davom fitness. Lákavé tvrdenia, že maximalizujú čas v telocvični a pomôžu používateľom rýchlejšie dosiahnuť ciele v oblasti fitness, z nich urobia hlavnú časť mnohých v telocvični. Ale ako pri každom doplnku, je dôležité starostlivo si preštudovať predbežné cvičenie pred tým, ako ho pridáte do svojho jedálnička, a porozprávať sa so svojím lekárom skôr, ako začnete bicyklovať a vypínať akýkoľvek konkrétny doplnok.

Tip

 • Aj keď výskum v oblasti cyklistiky je obmedzený, môže byť prospešné oddýchnuť si od doplnkov, ktoré obsahujú kofeín a kreatín.

Poznať fakty

Na trhu existuje veľa rôznych typov doplnkov pred tréningom. Zložky v doplnkoch, ktoré môžete zvážiť, sa budú líšiť v závislosti od toho, či je vaším cieľom zlepšenie sily, zvýšenie telesnej hmotnosti, chudnutie, zvýšenie výdrže alebo zvýšenie energie a výkonnosti. Medzi najobľúbenejšie predbežné tréningy patria stimulanty, ako je kofeín a tyrozín. Svalové tréningy s prísadami ako je kreatín, bielkoviny a jednoduché sacharidy sú bežné aj pre návštevníkov telocvične.

Členenie na bicykli

Mnoho ľudí cykluje doplnky na určitý čas alebo strieda používanie rôznych produktov. Teória za tým je, že doplnky pred tréningom môžu stratiť účinnosť, keď sa ich telo prispôsobí. Podľa odborníka na výživu Scott Welcha neexistuje výskum, ktorý by podporoval cyklistiku medzi výrobkami; je však dobré pravidelne si odpočinúť od niektorých doplnkov pred tréningom. Dôvodom je, že dlhodobé používanie môže spôsobiť zníženie kvality receptorov v tele, čo časom znižuje účinnosť doplnku.

Zvážte svoje doplnky

Kreatín a kofeín sú dve zložky doplnkov pred tréningom, ktoré by sa mali pravidelne striedať. Ak nemáte kreatín v cykle, receptory vo vašom tele znížia reguláciu a sťažia transport zlúčeniny do vašich svalov. Podobne neustále používanie kofeínu spôsobuje, že v priebehu času sa znižuje citlivosť tela na stimulanty. Aby sa zachovala citlivosť na prísady pred tréningom, väčšina produktov sa môže užívať šesť až osem týždňov, po ktorých nasleduje dvoj až trojtýždňová prestávka od použitia.

Poraďte sa so svojím lekárom

Pred pridaním akýchkoľvek doplnkov do vašej stravy sa porozprávajte so svojím lekárom. Výživové doplnky môžu interagovať s liekmi na predpis a zhoršovať určité zdravotné stavy. Ak ste tehotná alebo dojčíte, predbežné tréningy sa neodporúčajú. Ak sa rozhodnete doplniť doplnkovým tréningom, venujte pozornosť tomu, ako sa vaše telo cíti. Ak máte nervozitu, nervozitu alebo nevoľnosť, je dobré prehodnotiť použitie alebo zvážiť použitie doplnkov. Pamätajte, že FDA nevyhodnocuje prísľuby výrobcov výživových doplnkov, takže reklamné tvrdenia nie sú vždy presné.

Zdroje (1)Komentáre:

 1. Amari

  It agree, it is the amusing answer

 2. Dale

  aké milé hovoríš

 3. Wendel

  Nifiga surprises myself

 4. Aeldra

  Správca webu a čitatelia sa hrajú na schovávačku. Všetci píšu a píšu, ale správca sa skrýva ako partizán.

 5. Yasir

  Samozrejme áno

 6. Conrad

  Timely response

 7. Heathley

  I think you will allow the mistake. Enter we'll discuss. Write to me in PM.Napíšte správu