Vhodnosť

Mám cvičiť 5 dní v týždni?


Pravidelné cvičenie podporuje fyzické zdravie a chudnutie.

Obrázky Wendy Hope / Stockbyte / Getty

Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) musíte cvičiť najmenej 150 minút týždenne, aby ste si udržali alebo dosiahli dobré fyzické zdravie. To sa dá ľahko rozdeliť na prírastky a vykonávať päť dní v týždni, čím poskytuje telu dostatok pohybu na spálenie kalórií, na chudnutie a na udržanie tvaru.

Tip

  • Šírenie cvičenia na päť dní v týždni umožňuje primeraný čas odpočinku a zotavenia.

Vyskúšajte strednú intenzitu

Ako odporúča CDC, 150 minút stredne intenzívnej aeróbnej aktivity sa môže vykonávať v 30-minútových kúskoch, päťkrát týždenne. Cvičenia, ktoré sa kvalifikujú ako stredne intenzívne, zahŕňajú cyklistiku, elektrickú chôdzu a záhradníctvo. Ak chcete vybudovať svalovú hmotu, mali by ste vykonávať kardiovaskulárne cvičenia dvakrát týždenne. Takže, ak cvičíte v pondelok, utorok, štvrtok, piatok a sobotu, pridali by ste silový tréning k dvom nepretržitým dňom, ako je utorok a piatok. Zameranie na každú z hlavných svalových skupín je nevyhnutné.

Zvýšte to

Ak máte chuť zvýšiť svoju fyzickú zdatnosť alebo ak chcete schudnúť, mali by ste stále cvičiť päť dní v týždni, ale zvyšovať intenzitu tréningu. Podľa CDC môžete skrátiť dobu cvičenia na iba 75 minút týždenne, ak je cvičenie intenzívne, napríklad beh, plavanie na bicykli alebo hranie tenisu jednotlivcov. Pridajte do svojej rutiny dva tréningy silového tréningu a budete na dobrej ceste k vymýšľaniu novej postavy alebo dokonca k tréningu na fitnes ako maratón.

Schudnúť

Pokiaľ ide o chudnutie, cvičenia s miernou intenzitou sú najlepšie, ale podľa American College of Sports Medicine (ACSM) musíte predĺžiť trvanie. Potrebujete najmenej 250 minút kardiovaskulárnej aktivity týždenne alebo 50 minút päťkrát týždenne, aby ste spálili dostatok kalórií na chudnutie. Silový tréning je stále dôležitý na pridanie k dvom z piatich tréningových cvičení, pretože môže zvýšiť váš metabolizmus, hovorí ACSM.

Umožniť zotavenie

Cvičením päť dní v týždni získate dva dni v týždni voľno z cvičenia - to sa premieta priamo do času regenerácie svalov. Regenerácia svalov je nevyhnutná na zlepšenie úrovne fyzickej zdatnosti, budovanie svalov a chudnutie. Keď cvičíte, svalový glykogén je spálený. Konzumácia bielkovín a uhľohydrátov bezprostredne po tréningu podporuje produkciu svalového glykogénu rýchlejšie ako tí, ktorí konzumovali proteín samotný. V spojení s denným alebo dvojnásobným oddychom a poskytnutím času vašim svalom na uzdravenie a zotavenie je výživná strava posledným kúskom fitness puzzle.