Vhodnosť

Ako robiť ramenné ramená s voľnými váhami

Ako robiť ramenné ramená s voľnými váhamiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Horný lichobežník je umiestnený na pleciach a krku.

Pixland / Pixland / Getty Images

Pokrčenie ramenami nevyhnutne neznamená, že ste bezradní. V skutočnosti to môže znamenať, že sa inteligentne pridávate k cvičeniu. Ramenné rameno je cvičenie, ktoré pracuje v hornej časti lichobežníka. Horný lichobežník, tiež známy ako horné rameno alebo horné pasce, je sval, ktorý sa nachádza pozdĺž hornej časti vašich ramien a prechádza cez chrbát krku. Ramenné plece využíva stredného lichobežníka umiestneného v hornej časti chrbta a lopatky páky v hornom ramene ako synergenty. Vypracujte horné pasce najmenej dvakrát týždenne, aby ste videli výsledky.

1.

Zahrejte sa 10 minút chôdzou alebo joggingom.

2.

Postavte sa so svojimi bokmi na šírku bokov od seba. V každej ruke držte činku. Vaše dlane by mali smerovať k telu. Nechajte svoje ramená visieť pozdĺž vašich strán. Utiahnite ABS. Zložte lopatky nadol a dozadu. Držte chrbát rovno.

3.

Zdvihnite plecia tak vysoko, ako je to možné. Zároveň vydýchnite. Neohýbajte ruky.

4.

Zložte ramená dozadu. Zároveň vdýchnite. Udržujte zápästia v neutrálnej polohe.

5.

Natiahnite hornú lichobežník. Postavte sa s nohami šírky ramien od seba. Pritiahnite pravú ruku za spodnú časť chrbta. Ľavou rukou uchopte pravé zápästie. Pravé zápästie potiahnite doľava. Zložte ľavé ucho smerom k prednej časti ľavého ramena. Podržte 30 sekúnd. Opakujte na druhej strane.

Potrebné veci

  • činky

Tip

  • Činka na pasce sa môže použiť ako alternatíva k činkám; skôr než držať činku v každej ruke, držte ju za držadlá pasce.

Výstraha

  • Pred začatím akýchkoľvek nových cvičení sa porozprávajte so svojím lekárom.