Vhodnosť

Zvyšujú bočné ohyby šírku pásu?

Zvyšujú bočné ohyby šírku pásu?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Utiahnite a zúžte pás pomocou bočných ohybov a iných cvičení.

Tovarový kop / Tovarový kop / Getty Images

Úzky pás je jedným z tých aktív, ktoré ľudia trávia hodiny v telocvični a snažia sa ich dosiahnuť. Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je sabotovať všetku ťažkú ​​prácu vykonávaním cvičení, ktoré skutočne rozširujú váš pás. Našťastie to nie je niečo, čo urobíte pri nehode. Cvičenia, ako sú bočné zákruty, majú potenciál zväčšiť váš pás, ale iba v prípade, že na tom aktívne pracujete.

Viac ako jeden spôsob, ako sa ohnúť do strany

Existuje niekoľko variácií bočného ohybu, vrátane bočného ohybu činky, v ktorom držíte váhu v ruke, ohnite trup smerom k tejto ruke - potom pomocou svojich šikmostí na druhej strane tela nakreslite trup zvisle. Druhou variáciou je saské bočné ohyby a vyžaduje, aby ste držali činku nad hlavou s natiahnutými rukami a potom sa ohýbali zo strany na stranu. Napriek ich rozdielom používajú obidva typy postranných ohybov vaše šikmé svaly na laterálne ohnutie trupu.

Širší pás sa nestane cez noc

Ak chcete pás rozšíriť, musíte buď pracovať s ťažkými váhami, alebo jesť veľa Twinkies. Vaše šikmé svaly, rovnako ako všetky ostatné svaly, porastú iba vtedy, ak sú preťažené hmotnosťou nad rámec ich normálneho pracovného zaťaženia. Vykonávanie bočných ohybov s 5 lb. činka napríklad nestresuje vaše prekážky viac ako je priemerná kabelka alebo kufrík. Ak sa však rozhodnete pre ťažšie činky, ktoré sťažujú výkon viac ako 10 opakovaní, potom môžete pozorovať postupné zväčšenie šírky pása vďaka väčším svalom.

Alternatívy pre tenký pás

Ak zistíte, že ste stále paranoidní, že ste vedľajšími zákrutami, spôsobí vám na pasu zmätok, existuje veľké množstvo cvičení, ktoré vykonajú prácu. Cvičenie stierača predného skla je také cvičenie, ktoré primerane vyzve vaše prekážky. Pri tomto cvičení si ľahnite na chrbát s rukami do strán, ohnuté boky a nohy natiahnuté do vzduchu. Odtiaľ si dajte nohy zo strany na stranu, pričom vaše boky zostanú prilepené k podlahe. Cyklo drtí, zákruty, bočné drtia, bočné dosky, predné dosky a bočné mostíky sú niekoľko efektívnejších šikmých cvikov.

Aktuálny obvod hrá úlohu

Aktuálna veľkosť vášho pasu môže tiež hrať úlohu v rozsahu, v akom rozsahu bočných ohybov ovplyvňuje váš pás. Ak máte nadbytočný telesný tuk, je pravdepodobné, že tento prebytok je okolo pása. Kým bočné zákruty vás nezvýšia, urobia samy o sebe, aby vás zmenšili. Pravidelné kardiovaskulárne cvičenie je najúčinnejším spôsobom znižovania telesného tuku a šírky pásu. Americká vysoká škola športového lekárstva odporúča zapojiť sa do 150 až 250 minút aktivity strednej intenzity týždenne, aby došlo k chudnutiu.