Výživa

Známky a príznaky diéty s nedostatkom kalórií

Známky a príznaky diéty s nedostatkom kalóriíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Môžete mať pocit, že ste unavení a máte zmätok pri diéte s nedostatkom kalórií.

Jesť stravu s nedostatkom kalórií môže spôsobiť celý rad vedľajších účinkov, vrátane únavy a chudnutia. V priebehu času môžete dokonca stratiť svalovú hmotu a vyvinúť nedostatok výživy, ako je anémia. Jesť stravu s nedostatkom kalórií znamená, že prijímate menej kalórií denne, ako vaše telo potrebuje ako palivo na podporu telesných funkcií, každodennej činnosti a cvičenia. Sledovanie príjmu kalórií môže byť užitočné pri práci na odstránení nedostatku kalórií.

Hlad a nízka hladina cukru v krvi

Najzreteľnejšími príznakmi diéty s nedostatkom kalórií sú hlad a nízka hladina cukru v krvi. Keď nebudete jesť dostatok jedla, budete mať hlad, čo je spôsob, akým vaše telo komunikuje, že musíte jesť viac. Nedostatok hladu však nutne neznamená, že konzumujete dostatok kalórií. Môže sa vám zdať, že budete jesť jedlá s vysokým obsahom vlákniny, veľkoobjemové a nízkokalorické potraviny, ako je zelenina a ovocie, aj keď ste nekonzumovali dostatočné množstvo kalórií. Hladina cukru v krvi môže byť tiež nízka kvôli nedostatočnému príjmu kalórií. Medzi príznaky a príznaky nízkej hladiny cukru v krvi patrí zmätenosť, rozmazané alebo dvojité videnie, trasenie, úzkosť, potenie a búšenie srdca, podľa MayoClinic.com.

Strata váhy

Ďalším zrejmým znakom diéty s nedostatkom kalórií je chudnutie. Vaše telo využíva kalórie ako palivo na podporu telesných funkcií v bezvedomí, ako sú srdcový rytmus a dýchanie, ako aj na podporu fyzickej aktivity a cvičenia. Ak užijete menej kalórií, ako spálite za deň, vaše telo využíva ako palivo tukové zásoby. V dôsledku tohto použitia tukov ako energie dochádza k chudnutiu. Najprv si môžete všimnúť, že sa vaše oblečenie cíti trochu voľnejšie ako obvykle. Nepretržité prechladnutie môže byť tiež indikátorom úbytku tuku v dôsledku neprimeraného príjmu kalórií.

Nedostatky vitamínov a minerálov

Nedostatok kalórií môže časom viesť k podvýžive. Nedostatky vitamínov a minerálov sú niektoré z hlavných problémov spôsobených stravou s nízkym obsahom kalórií. Bez dostatočného množstva určitých základných živín z potravy sa môžu objaviť vedľajšie účinky. Podľa Globálnej aliancie pre zlepšenú výživu patria medzi bežné príznaky nedostatku výživy anémia, infekcie, znížená imunitná funkcia, reprodukčné zdravotné problémy, problémy so štítnou žľazou, nesprávne alebo oneskorené hojenie rán, zhoršená neurologická funkcia a vrodené chyby. Medzi vitamíny a minerály, ktoré môžu chýbať vo vašej strave v dôsledku nedostatku kalórií, patrí folát, jód, železo, vitamín A, zinok a vitamíny B.

Strata svalovej hmoty

Dieta s nedostatkom kalórií môže viesť k poklesu svalovej hmoty. Vaše telo sa spolieha na aminokyseliny, stavebné bloky bielkovín a svalov, aby podporovalo zdravé telesné tkanivá a tekutiny, ako aj rast a opravy. Ak z potravy nespotrebujete dostatok bielkovín, vaše telo musí mať prístup k aminokyselinám uloženým v telesných tkanivách a svaloch. V priebehu času to môže viesť k úbytku svalovej hmoty, známemu tiež ako plytvanie svalov alebo kwashiorkor. Podľa A.D.A.M. Lekárska encyklopédia.