Športové

Čo je tichý počet vo futbale?


Počet tichých snímok je v určitých situáciách výhodný.

Obrázky značky X / Obrázky značky X / obrázky Getty

Futbal je hra načasovania. Takmer každý aspekt hry závisí od včasného vykonania konkrétnej hry. Pre priestupok sú okamihy vedúce k úderu lopty rozhodujúce pre úspech a každý z 11 hráčov na ihrisku musí jednotne reagovať, aby zabezpečil úspešnú hru. Každý hráč, ktorý skočí do akcie príliš skoro, dostane trest za nesprávny štart a tím stratí 5 yardov. Quarterback použije často systém počítania tak, že žiadny z hráčov neprichádza do akcie skôr, ako sa lopta zachytí. Tichý počet je jednou z účinných metód používaných na udržanie ofenzívy na tej istej stránke v hlučných a nepriaznivých situáciách.

Základy počítania

Počítanie snímok začína, keď quarterback kričí “Set!”, Aby zmrazil priestupok na mieste pri príprave začiatku hry. Akonáhle quarterback vyhlási „Set“, urážliví hráči sa nesmú hýbať, kým sa lopta neunikne. Počet snímok je stanovené množstvo času medzi deklaráciou a snímkou. Môže to byť len pol sekundy alebo to môže trvať niekoľko sekúnd. Štvrťkruh povie deliktu, aký bude počet, kým bude v chate. Počet môže byť počuteľný, keď quarterback kričí sériu kódových slov na priestupok pri určitom odpočítavaní alebo počet môže byť tichý, pričom sa odohráva v hlavách každého útočného hráča.

Situácií

Počítanie tichých snímok je potrebné, ak obrana súpera prišla na kódové slová alebo ak je pravdepodobné, že priestupok vyhodí loptu na základe gest alebo predtým vykonaných hier. Obranní hráči, ktorí dokážu úspešne predvídať počet snímok, môžu účinne skočiť a ľahšie prelomiť útočnú líniu, aby prerušili hru skôr, ako sa zhmotní. Tichý počet pomáha odstraňovať počuteľné a gestické narážky, ktoré odhadzujú obrancov pred odskočením. Mlčanie je obzvlášť účinné v situáciách blízkeho zastavenia pri bránkovej čiare alebo počas kľúčových konverzných hier tretieho alebo štvrtého dole.

Nevýhody

Tiché počty prichádzajú s niekoľkými nevýhodami. V prvom rade, bez ohľadu na to, ako dobre ho tréner trénuje, a bez ohľadu na to, ako dôsledne ho trestný čin praktizuje, závisí tichý počet na každom z 11 hráčov, aby ticho odpočítaval vo svojich hlavách presne rovnakou mierou. V horúčave hry môže hráč ľahko stratiť zameranie a odpočítavať sa príliš rýchlo a reagovať príliš skoro, čo môže spôsobiť pokutu. Ak sa pri priestupku použije príliš často tichý počet, obranca súpera sa k tomuto počtu aklimatizuje a vyvinie schopnosť predvídať, koľko úderov skôr, ako sa lopta chytí.

Špeciálne hry

Tiché počty sú tiež účinné pri vykonávaní špeciálnych hier, ako sú štvrťročné remízy a tajné hry, ako aj trikové hry a pomôcky, ako sú priame úlovky k behu späť, blšie blikania, hry Socha slobody a ďalšie. Počet tichých snímok, ktoré sa používajú zriedkavo v konkrétnych situáciách a hrách, môže brániť tomu, aby adekvátne predpovedal moment. Pri blízkych konverziách nižších ako 5 yardov, ktoré sú menšie ako 5 yardov, môže počet tichých snímok v kombinácii s nezmyselnými počuteľnými narážkami spôsobiť, že obranca skočí mimo ihriska a zabezpečí priestupok zisk 5-yardov.