Vhodnosť

Jednoduché veci, ako spáliť kalórie, keď nemôžete prísť


Čistenie domu spaľuje kalórie.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Ak chcete schudnúť, musíte spáliť viac kalórií, ako vaše telo používa každý deň. Môžete to dosiahnuť diétou a cvičením. Centra kontroly a prevencie chorôb odporúčajú najmenej 150 minút mierneho kardiovaskulárneho týždenne a silový tréning dva dni. Pretože niekedy existujú dni, keď nemôžete cvičiť alebo sa dostať do telocvične, existujú aj iné veci, ktoré môžete urobiť, aby ste spálili kalórie.

Zaneprázdnite sa okolo domu

Pokiaľ ide o spaľovanie kalórií, mnohí ľudia myslia na kardio cvičenia, ako napríklad jogging, jazda na bicykli alebo používanie vybavenia telocvične, ako je eliptický stroj alebo schodišťový horolezec. Každodenné činnosti však tiež spaľujú kalórie a nevyžadujú, aby ste opustili svoj dom. Chrámy v okolí domu môžu byť dostatočne intenzívne, aby zvýšili dýchanie a spálili veľa kalórií. Za pol hodiny môže 155 kilogramová osoba spáliť asi 167 kalórií umývaním auta alebo čistením okien; 205 kalórií kosením trávnika pomocou kosačky na trávu; a 223 kalórií odhadzovaním snehu alebo preskupením nábytku.

Dance and Play

Existuje veľa rekreačných aktivít, ktoré spracúvajú pot a spaľujú kalórie, ale nezahŕňajú biť do posilňovne alebo do pull-up baru, čo ponúka príjemnú zmenu oproti bežnému cvičeniu. Počas pol hodiny volejbalu, bowlingu alebo spoločenského tanca môže 155 kilogramov spáliť 112 kalórií; futbal alebo tenis alebo racquetball môžu spáliť až 260 kalórií; a lyžovanie alebo priateľská basketbalová hra môže spáliť až 298 kalórií.

Vypadni z zadku

Počas celého dňa môžete robiť veľa vecí, aby ste spálili kalórie. Za pol hodiny môže 155 kilogramová osoba spáliť 167 kalórií pri rýchlosti 4 mph. Môžete chodiť kamkoľvek; prechádzka parkom alebo nákupným centrom. Keď idete do práce alebo kamkoľvek inde, zaparkujte trochu ďalej od svojho cieľa a choďte po zvyšku cesty. Pre ďalšiu výzvu, keď sa dostanete do cieľa, choďte po schodoch namiesto výťahu. Zapojte celú rodinu; prenasledujte deti a zapojte sa do hry so značkou alebo chodte so psom trochu častejšie.

Odložte na stratu

Na podporu spaľovania kalórií nemusíte vždy vypracovať pot. Spánok tiež spaľuje kalórie; za pol hodiny môže 175-libra spáliť až 37 kalórií. Dostatok spánku v noci výrazne ovplyvňuje aj vaše spaľovanie kalórií. Štúdia financovaná Národnými inštitútmi zdravia v porovnaní s dvoma skupinami; jedna skupina, ktorá spala osem a pol hodiny a druhá skupina, ktorá spala päť a pol hodiny. Skupina, ktorá nespala, spálila kalórie pomalšie, pretože ich telá sa pokúšali uchovať energiu pre svoje dlhé hodiny bdelého spánku. Stratili tiež svalové tkanivo a produkovali hormóny stimulujúce chuť do jedla. Skupina, ktorá mala dostatočný spánok, spálila až o 400 kalórií viac, pretože sa ich metabolizmus nespomalil.