Vhodnosť

Ako sa stať bežcom, ak nenávidíte beh


Ak požiadate priateľa, aby sa k vám pripojil na beh, čas sa môže rýchlo predĺžiť.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Podľa Vanderbiltovej univerzity existuje množstvo výhod spojených s behom - vrátane poklesu krvného tlaku, zlepšenia pľúcnych funkcií a podstatného spálenia kalórií. A zatiaľ čo mnoho jednotlivcov sa nemôže dočkať, kým si obopnú svoju bežeckú obuv, vyhliadka stráviť hodinu alebo viac behaním vonku alebo na bežiacom páse môže byť pre ostatných skľučujúca. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako urobiť beh príjemnejším. Bežiaci partner, výber špeciálnej lokality a zahrnutie hudby do behu sú len niektoré zo spôsobov, ako z najskeptickejšieho jedinca urobiť skúseného bežca.

1.

Zahrňte bežiaceho partnera. Podľa American College of Sports Medicine, jednotlivci, ktorí bežia s partnerom alebo skupinou, často hodnotia zážitok ako príjemnejší než tí, ktorí sa o to pokúsia sami. Cvičiaci, ktorí nemôžu presvedčiť priateľa alebo suseda, aby sa pripojili k behu, by mali zvážiť vzatie štvornohého radu bežiacich partnerov. V skutočnosti sa v denníku telesnej aktivity a zdravia uvádza, že zahrnutie psa do behu môže byť obzvlášť užitočné, pokiaľ ide o dodržiavanie cvičebného programu.

2.

Potraste miestnym prostredím. Pre mnohých jednotlivcov je myšlienka behu na bežiacom páse - alebo okolo rovnakej susednej slučky - deň čo deň neúnosná. Pre týchto bežcov môže byť pri propagácii väčšieho potešenia z behu nevyhnutné zahrnúť rôzne cesty. Zvážte rozdiel medzi zjazdmi v miestnom parku, na vysokej škole, vonkajšej trati, pozdĺž rieky alebo v nákupnej štvrti v centre mesta. Pridanie nových pamiatok a zmena stagnujúcej rutiny môže byť presne to, čo lekár nariadil, pokiaľ ide o vytvorenie skúseného bežca.

3.

Pridajte nejakú hudbu. American College of Sports Medicine uvádza, že počúvanie hudby môže byť prospešné, pokiaľ ide o zmiernenie nudy počas behu. Pozitívna hudba môže pomôcť bežcom prekonať náročnú časť behu; na rozdiel od toho môžu byť pomalšie melódie užitočné pri podpore relaxácie a zmiernenia nepohodlia. Zvážte začlenenie rôznych štýlov hudby do prenosného prehrávača, aby ste dosiahli optimálne výsledky počas behu.

4.

Stanovte primerané očakávania. V mnohých prípadoch jednotlivci nenávidia beh kvôli ohromujúcim požiadavkám na čas a zdatnosť, ktoré si sami kladú. Ak sa chcete stať bežcom, začnite rozumnými cieľmi - napríklad behom 30 minút, trikrát týždenne. Pochopenie, že je vhodné zastaviť sa a prestať, keď je to potrebné počas behu, môže túto aktivitu spríjemniť a eliminovať stres, ktorý sa spája s perspektívou stať sa bežcom.

Potrebné veci

  • IPod / hudobný prehrávač