Vhodnosť

Jednoduchý spôsob, ako schudnúť pri behu

Jednoduchý spôsob, ako schudnúť pri behu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Beh do kopca môže zvýšiť kardiovaskulárnu silu a spáliť viac kalórií.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Svaly potrebné na udržanie behu spália kalórie a spaľovanie kalórií vám pomôže schudnúť. 160-libra osoba môže spáliť okolo 12 kalórií za minútu jogging a 15 kalórií za minútu beh. Harvard Medical School hovorí, že musíte spáliť 3 500 kalórií nad rámec toho, čo vaše telo potrebuje, aby ste stratili jednu libru tuku. Každý týždeň môžete stratiť jednu libru a ak jete o 250 kalórií menej, ako potrebujete každý deň, môžete joggingovať asi 21 minút alebo každý deň behať 17 minút, aby ste dosiahli tento cieľ.

Hills alebo Incline

Pridanie kopcov do bežnej rutiny pomôže spáliť niektoré kalórie navyše. Výcvik na kopci je výzvou pre množstvo ďalších svalov a viac pracovných svalov znamená viac spálených kalórií. Aby sa prispôsobilo ďalšiemu používaniu svalov, vaše telo tiež zvyšuje svoj kardiovaskulárny výdatok a pomáha spaľovaniu väčšieho množstva kalórií, ako schudnúť.

Závažia členkov a paží

Výzva pre vaše telo je rozhodujúca pre progresiu a chudnutie. Popruh na pár členkových alebo ramien bude fungovať ako bežné svaly, ale ďalšou výzvou bude spáliť viac kalórií. V priebehu času budú pridané hmotnosti tiež pridávať svalové tkanivo a čím viac svalového tkaniva máte, tým viac kalórií spálite. Americká rada pre cvičenie napriek tomu neodporúča používať pre vaše zbrane závažia ťažšie ako 3 libry kvôli zvýšenému tlaku na vaše plecia a lakte. Pokiaľ ide o členkové závažia, nedávajú konkrétny hmotnostný limit, ale tvrdia, že pridané libry môžu odhodiť bežnú mechaniku chôdze alebo joggingu a viesť k zraneniu.

Hádzať v niektorých intervaloch

Intervaly spaľovania kalórií zahrnutím oboch systémov využívania energie: aeróbne aj anaeróbne. Intervaly sú obdobia cvičenia s vysokou intenzitou, po ktorých nasledujú obdobia cvičenia s nízkou intenzitou. Časť s vysokou intenzitou použije anaeróbny systém, zatiaľ čo časť s nízkou intenzitou použije aeróbny systém. Segmenty s vysokou intenzitou zvyšujú kardiovaskulárnu výdrž a spaľujú viac kalórií ako segmenty s nízkou intenzitou, ale máte kontrolu nad periódami intervalov. Intervaly môžu pomôcť udržať veci zaujímavé vo vašich tréningoch, ale môžu tiež poskytnúť časové alternatívy. Pretože spaľujete viac kalórií ako pri rovnomernom tempe, v prípade potreby môžete urobiť kratšie cvičenie. Vaša úroveň kondície určí, ako často robíte intervaly, ale dobrý štartovací bod je dvakrát týždenne.

Tipy a bezpečnosť

Predtým, ako sa rozbehnete najmenej päť minút a po zahriatí sa roztiahnite. Ak chcete dosiahnuť deficit 500 kalórií denne, spotrebujte menej o 250 kalórií a spálite o ďalších 250 kalórií, aby ste dosiahli denný cieľ. Vždy sa odporúča stabilná strava ovocia a zeleniny. Jedzte zložité sacharidy, napríklad celozrnné cestoviny, 120 až 180 minút pred cvičením a jesť jednoduché sacharidy, ako napríklad jablko, 15 až 30 minút pred spustením. Aj keď chcete konzumovať chudé bielkoviny po celý deň, niektoré chcete jesť hneď po cvičení. Počas tréningu vypite každých 10 minút šálku vody a ak cítite závraty alebo točenie hlavy, prestaňte cvičiť.

Zdroje (2)Komentáre:

 1. Jenyd

  Ak to povieš - lož.

 2. Torrence

  Aké slová... Skvelé, výborná fráza

 3. Sumertun

  Gratulujem, že sa mi narodil syn!

 4. Hasione

  Certainly. I agree with told all above. Let's discuss this question. Here or in PM.

 5. Mezizuru

  Ideálne

 6. Mikazshura

  I apologize, of course, but it doesn't quite suit me. Kto iný môže navrhnúť?Napíšte správu