Vhodnosť

Čo funguje jednoramenný riad Kettlebell?


Získajte skvelé cvičenie s kettlebells.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Veslárske cviky, pri ktorých sa do brucha alebo hrudníka pritiahne váha, pracujú so zadnými svalmi. Uhol ťahu a poloha vášho tela určujú presne to, ktorú časť chrbta zdôrazňujete. Riadky môžu byť vykonávané pomocou obidvoch ramien naraz alebo jedného ramena naraz pre rozmanitosť. Jednotlivé rady ramien sa môžu podľa potreby uskutočňovať pomocou rýchlovarnej kanvice alebo činky.

Zasiahnutie cieľa

Rad riadkov s jednoduchým ramenom je zameraný na chrbát, ale tento výraz pokrýva veľa oblasti. Hlavné svaly tohto cvičenia - správne nazývané agonisty - sú vaše latissimus dorsi umiestnené na boku hornej časti chrbta pod podpazušiami. Okrem toho sú silne zapojené aj vaše stredné lichobežníky a kosoštvorce, ktoré sú medzi vašimi lopatkami, a môžu sa tiež považovať za agonistov.

Získanie pomoci

Zatiaľ čo je jednoramenný riadok na varenie končatín klasifikovaný ako cvičenie na chrbte, ďalšie svaly sa podieľajú aj na ťahaní váhy smerom nahor a do tela. Tieto pomocné svaly sa správne nazývajú synergisti. Hlavnými synergentmi v tomto cvičení sú bicepsy a zadné deltové svaly alebo svaly zadných ramien. Aj keď to nie je cieľový sval, tak biceps, ako aj zadný deltový sval sa z tohto cvičenia dobre cvičia - aj keď nepriamo.

Zostať stabilný

Aj keď ste zaneprázdnení ťahaním konvicného zvonu nahor a do tela, svaly známe ako fixátory alebo stabilizátory tvrdo pracujú, aby udržali svoje telo správne zarovnané. Keď sa ohýbate, hlavným stabilizátorom sú vaše erektorové špenáty alebo svaly dolnej časti chrbta, ale pretože sa tiež opierate o svoju nespracovanú ruku na podporu, vaše tricepsy a ramená na tomto ramene sa tiež dostanú do aktu.

Varianty cvičenia

Potiahnutím závažia smerom k ramenu a roztiahnutím lakte do výšky ramena kladiete mimoriadny dôraz na svaly hornej časti chrbta, konkrétne na stredný lichobežník a kosoštvorce. Udržiavanie lakťa nízko a bočne a ťahanie závažia smerom k bruchu kladie dôraz na vaše latissimus dorsi. Upravte výkon svojej činnosti tak, aby ste zacielili svaly podľa vášho výberu. Aby ste zvýšili zapojenie dolnej časti chrbta pri tomto cvičení, nepoužívajte voľnú ruku na podporu, ale jednoducho sa nakloňte od bokov a cvičenie nepodporujte.