Vhodnosť

Pomáha sedenie na guľkách stability?


Pri sedení na stabilnej gule urobte bezpečnostné opatrenia.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Pred výmenou kancelárskej stoličky za guľku stability premýšľajte dvakrát. Aj keď cvičebné loptičky môžu poskytnúť účinné cvičenie v telocvični, pri použití namiesto tradičnej stoličky na sedenie sú menej efektívne. Aktívne sedenie má svoje výhody, ak je správne vykonávané a má obmedzené trvanie, ale stabilné gule môžu pri neopatrnom použití spôsobiť zranenia. Ľudia s určitými zdravotnými stavmi by nemali používať stabilizačné lopty - overte si to u svojho lekára, aby ste sa uistili, že je to pre vás bezpečné.

Čerpajte svoju polohu

Sedenie na stabilnej gule magicky nezlepšuje vašu polohu. Pravdepodobne sa budete krútiť a venovať sa iným zlým návykom držania tela, či už sedíte na stabilizačnej plese alebo tradičnej stoličke. Stabilizačná guľa môže zvýšiť vaše povedomie o zlých návykoch držania tela. Kľúčom je naučiť sa aktívne sedieť na gule stability. Položte nohy na podlahu a udržujte chrbát rovno. Zastrčte si bradu a vytiahnite hrudník, zatiaľ čo vaše plecia zostávajú dole a lopatky sú natiahnuté k sebe. Ak chcete zlepšiť držanie tela a znížiť riziko nepohodlia chrbta, zapojte sa do krátkych sedení, ktoré trvajú približne 20 minút.

Rock Your Core

Ak chcete tónovať svoje základné svaly, budete musieť robiť viac, než len sedieť na stabilizačnej plese celý deň. Namiesto toho vyskúšajte cvičenia s loptičkami stability, ktoré je možné vykonávať pri stole, keď ste v prestávke. Vykonajte brušné drví sedením na loptičke s nohami na podlahe vzdialenými od bokov a rukami prekríženými cez hrudník. Pritiahnite si abs a pomaly sa oprite dozadu, až ucítite, že sa vaše svaly ďalej napnú, a potom sa tri zhlboka nadýchnite a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Doprajte si boky cvičením zapojením bedrových svalov, aby ste guľu pohybovali krúživým pohybom, potom dopredu a dozadu a zo strany na stranu.

Tipy na chudnutie

Môžete spáliť obrovských štyri kalórie za hodinu a sedieť na stabilnej gule, takže to nie je významné cvičenie na spaľovanie kalórií. Jednou z výhod začlenenia stabilizačnej lopty do vašej každodennej rutiny je to, že vás môže povzbudiť, aby ste sa viac pohybovali. Čím viac budete pohybovať svojím telom, tým viac kalórií spálite. Ak sa zvyknete na používanie stabilných guličiek na pracovisku, nemusia byť také zastrašujúce na použitie v telocvični, kde môžu poskytnúť dobrý základný tréning. Aby ste si udržali zdravú váhu, zapojte sa do mierneho aeróbneho cvičenia najmenej 150 minút týždenne a silového tréningu dvakrát alebo viackrát týždenne.

O bezpečnosti lopty

Stabilizačné gule môžu spôsobiť zranenie, ak sa použijú nesprávne alebo nepozorne. Ak v práci sedíte na stabilizačnej guli, pri hľadaní položky na stole sa pohybujte opatrne, aby ste predišli pádom. Uistite sa, že používate správnu veľkosť stabilizačnej gule, ktorá ponecháva kolená pri sedení v uhle 90 stupňov. Používajte iba gule so stabilitou, ktoré sú odolné proti roztrhnutiu. Ak trpíte bolesťou dolnej časti chrbta, skôr ako sa pokúsite použiť stoličku ako stoličku, opýtajte sa svojho lekára. Gule môžu spôsobiť problémy s chrbtom a nepohodlie.