Vhodnosť

Aká veľkosť Kettlebells pre dievčatá?


Dokonca aj mladé dievčatá môžu byť silnejšie s voľnými váhami.

Jupiterimages / Liquidibrary / Getty Images

Kettlebells môžu pomôcť mladým rastúcim telom, ako aj dospelým, posilniť ich silu. Kettlebells sú ponúkané v krokoch 3 až 5 libier, začínajúc na 5 libier, takže je ľahké prispôsobiť ten pravý podľa veku a úrovne vašej dievčatá. Spravidla začnite od ľahšieho konca rozsahu hmotnosti.

Pre vek 5 až 8 rokov

CrossFit Kids ponúka užitočnú škálu na základe veku a úrovne dievčat. Program je vybavený swingbell swingom, cvičením odporu, ktoré zvyšuje svalovú silu a vytrvalosť. Najmladšia veková skupina, dievčatá vo veku od 5 do 8 rokov, vykonávajú tri sady po 15 hojdačkách, pričom používajú kotvové zvony s hmotnosťou 5 až 10 libier.

Pre vek 7 až 11 rokov

Dievčatá vo veku od 7 do 11 rokov vykonávajú rovnaké opakovania s použitím 10- až 15-libier kilových zvončekov. Mladé dospievajúce dievčatá alebo staršie dospievajúce dievčatá, ktoré nemajú tvar, vykonávajú rovnaké opakovania pomocou 20 až 30 libier. Fit dospievajúce dievčatá si narazia na opakovanie a veľkosť, každé tri sady po 21 hojdačkách s použitím 25 až 30 libier.

Správna technika výučby

Obzvlášť dôležité je, aby sa dievčatá učili správnym spôsobom pri práci s voľnými váhami, ako sú napríklad kanvica. Priechod okolo tela, halo a priechod medzi nohami medzi postavami poskytujú solídne zahrievanie jadra, ktoré tiež trénuje koordináciu ruka-oko. Naučte sa techniku ​​týchto cvičení pomocou najľahšieho kotla s váhou 5 libier. Dievča by malo pracovať pri dobrej kontrole a pri prepínaní rúk pevne uchopiť hmotnosť. Nemala by divočku nechať divoko vkĺznuť alebo do jej tela naraziť.

Pokrok pomaly

Keď váš žiak preukáže, že zvládne najľahšiu hmotnosť, začnite s rovnakou veľkosťou ako pri hojdačkách na kotviciach. Napríklad 9-ročné dievča môže používať varný kanvica s hmotnosťou 10 až 15 libier. Kedykoľvek je pripravená postupovať, ďalšia veľkosť by nemala byť väčšia ako 5 libier. Ak sa zdá byť nová veľkosť príliš ťažká, vráťte sa k nižšej hmotnosti a pridajte ďalšie opakovania. Napríklad zvýšte počet opakovaní na tri sady po 20 opakovaní.

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť intenzitu bez zvýšenia hmotnosti, je použitie super setu. Napríklad vyskúšajte sadu pozostávajúcu z 15 drepov, 15 hojdačiek a 15 prechodov okolo tela.