Vhodnosť

Je Skateboarding vhodný na chudnutie?


Skateboardisti trénujú skoky celé hodiny.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Rachot blížiaceho sa skateboardu môže prinútiť chodcov, aby sa pozerali na svoje plecia, ale surferi z chodníka sa ľahko vyhýbajú chodcom, keď kĺzajú ulicami. Atletické postavy mladých mužov a žien, ktorí sa plavia po chodníkoch, sa krútia a otáčajú počas jazdy a poskytujú pohľad na príležitostný životný štýl, ktorý podporuje aeróbne cvičenie a zdravé stravovanie ako spôsob života. Aj keď ste kauzálnym jazdcom, pridanie skateboardingu do vašej rutiny vám pomôže schudnúť.

Spaľovanie kalórií pomocou Skateboardingu

Iba 60 minút skateboardingu spaľuje 300 kalórií u 125 libier a 444 kalórií u 185 libier. Ak korčuľujete každý deň, v týždni spálite 2 100 a 3 108 kalórií. Pretože 1 libra tuku pozostáva z 3 500 kalórií v uloženej energii, môžete v závislosti od úrovne aktivity a metabolizmu prísť o 1 až 1 libru týždenne. Ak pri zdravom stravovaní s nízkym obsahom kalórií znížite aj denný príjem kalórií o 250 až 500 kalórií, môžete stratiť ďalšiu 1/2 až 1 libru týždenne.

Výhody Skateboardingu

Okrem spaľovania kalórií si skateboarding vyžaduje, aby ste pomocou nôh tlačili na dosku, krčili sa, aby ste sa otočili alebo robili triky, skákali a stále udržiavali rovnováhu, zatiaľ čo sa neustále pohybujete po ulici alebo na rampe. Skateboarding, či už sa používa ako dopravný prostriedok, rekreačná činnosť alebo ako súčasť ambície športovca naučiť sa nové triky, je všadeprítomnou činnosťou na spaľovanie kalórií a budovanie svalov. Je to tiež celoživotná aktivita, pretože mnoho skateboardistov si tento šport užíva už do svojich 50. a 60. rokov.

Bezpečnosť predovšetkým

Predtým, ako sa vydáte na surfovanie po chodníku, pridajte k svojmu vybaveniu prilbu ako minimálne bezpečnostné vybavenie. Aj keď sa zlomené ruky a nohy liečia, poranenie hlavy môže viesť k celoživotnému postihnutiu alebo smrti. Traumatické zranenia mozgu sú hlavnou príčinou úmrtí pri nehodách s účasťou bicyklov, kolieskových korčúľ a skateboardov. Topánky, chrániče kolien a lakťov, chrániče zápästia a rukavice poskytujú dodatočnú ochranu pred pošmyknutím a pádom, ku ktorému dôjde, keď vaše koleso zasiahne kamienok alebo rýchly manéver vás oddelí od vašej dosky. Bezpečnostné vybavenie vám pomôže vylepšiť vaše zručnosti v skateboardingu a zároveň vás chrániť pred zraneniami.

Vyskúšajte aj iné cvičenia

Skateboarding je skvelý tréning, ale nie je to všetko, čo by ste mali robiť, ak chcete byť zdraví a tuční. Urobte si čas aj na silový tréning. Práca s váhami nielenže posilní vaše svaly - a pomôže vám zlepšiť rovnováhu pri lepšom výkone na vašej doske - ale chráni vás aj pred svalovou nerovnováhou, ktorá sa môže vyvíjať z toho istého cvičenia znova a znova. Flexibilita je dôležitá pri prevencii úrazov a pridanie triedy jogy do týždenného programu vám môže pomôcť udržať vás v bezpečí.

Zdroje (3)