Vhodnosť

Posuvné podložky na cvičenie Ab


Frisbee môže byť použitý ako lacný jazdec pre ab cvičenie.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Približne veľkosť taniera, posuvné podložky na cvičenie, nazývané aj klzné disky, sa používajú na zvýšenie náročnosti cvičenia. Podložky pod rukami, kolenami alebo chodidlami môžete použiť na zahrnutie koordinácie a rovnováhy do cvičebného postupu. Pred použitím podložiek si určite vyskúšajte vložky.

Dávaj pozor

Testovanie posuvnej podložky pred použitím je dôležité, aby ste sa uistili, že sa na vašom type podlahy hladko a ľahko posúva. Postavte sa s guličkami nôh na podložku a ak sa vám páči, vaše podpätky cez okraj podložky tak, aby sa mohli dotýkať podlahy. To umožní, aby vaše päty fungovali ako brzdy v prípade, že potrebujete ovládať posuvnú podložku.

Možnosti posuvnej podložky

Posuvné podložky si môžete kúpiť vo väčšine obchodov s fitnescentrom alebo obchodných domoch. Ak nemôžete nájsť nikoho vo svojom okolí, obráťte sa na internetového predajcu - môžete mať dokonca na výber z hľadiska veľkosti, farby a celkového štýlu. Posuvné podložky sú špecifické pre jednotlivé typy podláh - niektoré sú vhodnejšie pre koberce, zatiaľ čo iné sú určené pre drevené podlahy. Môžete tiež použiť rôzne druhy potrieb pre domácnosť pre ľahko dostupné a lacné cvičebné možnosti. Môžete použiť frisbee, skladaný uterák alebo papierovú dosku. Frisbee bude odolnejšia, ale možnosti nemusia fungovať na všetkých druhoch podláh.

Posuvná doska

Začnite v doskách na rukách, udržujte svoj trup rovno po celom a umiestnite jednu podložku pod obidve nohy, pričom vaše nohy držte pohromade. Zasuňte nohy dopredu tak vysoko, ako je to možné, do polohy šťuka, aby ste si udržali nohy na konci. Počkajte päť úderov a potom sa vráťte na pozíciu dosky.

Single-Leg Squat

Postavte sa so šírkou bokov od seba, položte ľavú nohu na posuvnú podložku a ruky na boky. Ponorte sa, ohnite sa na kolenách a bokoch, pričom ľavú nohu držte rovno, ako sa pravá noha ohýba. Ľavé chodidlo sa vysunie na stranu. Skôr, ako sa vrátite do svojej východiskovej polohy, klesnite na čo najnižšiu úroveň. Opakujte 10 až 12 krát pre jednu až tri sady.