Vhodnosť

Ako získať malý pás a veľké plecia


Mnoho kulturistov hľadá trup tvaru V so širokými plecami a malým pásom.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Mnoho ľudí si kladie za cieľ získať veľké ramená a zároveň zmenšiť pas pre postavu tvaru V. Cvičením a zdravým stravovaním je možné dosiahnuť oboje. Pre každý z týchto cieľov sú potrebné rôzne tréningy.

Zúžte si pas

Po prvé, mali by ste vedieť, že stanovenie cieľa zmenšenia pasu by nemalo byť len na vzhľad. Majte na pamäti, že väčší pás môže viesť k zdravotným problémom, ako je cukrovka, srdcové choroby, nízka kvalita spánku a dokonca aj rakovina. Zohľadnenie týchto zdravotných rizík môže viesť k vášmu odhodlaniu dosahovať vaše ciele.

Podľa Johns Hopkinovej medicíny by ste mali skombinovať správnu stravu a cvičenie, aby ste si upravili pas. Napríklad obmedzte škrobové uhľohydráty a rafinované cukry, ako je chlieb, sóda, cestoviny, biela ryža, džúsy, pečivo a iné spracované potraviny. Pridajte do svojho jedálnička viac zdravých tukov. Vedci John Hopkins zistili, že ľudia s nízkym obsahom uhľohydrátov stratili o 10 libier viac ako tí, ktorí nasledovali nízkotučné diéty. Výsledky boli 28,9 libier v porovnaní so stratami 18,7 libier.

Aj keď z rôznych zdrojov môžete počuť, že nemôžete zacieľovať konkrétne oblasti na zníženie tuku, zdá sa, že cvičenie vo všeobecnosti bojuje proti tuku v páse, pretože minimalizuje cirkulujúce hladiny inzulínu. Keď netrénujete, telo vysiela signály, ktoré visia na tuku. Mierne používanie závaží, spolu so silovým tréningom a aeróbnym cvičením, pomáhajú budovať chudú svalovú hmotu, čo znamená, že počas odpočinku spálite viac kalórií počas celého dňa.

Program založený na kardioch bude pracovať na zúžení pasu a zároveň pomôže vášmu srdcu, ak ste celkovo zdravý človek.

Ako získať veľké ramená

Ak sa vám páči vzhľad veľkých pliec a malého pásu, budete musieť začať vzpierať. Mnoho vzpieračských strojov vykonáva rázové lisy, keď začínajú s rutinným ramenom, rovnako ako ich úroveň energie a sily dosiahne svoj vrchol. Dôvod je ten, že najťažšie pohyby poskytujú najlepšie výsledky pre hromadné zisky. Ramenné lisy pomáhajú pri celkovej hmotnosti ramena; budete však musieť urobiť ďalší krok. Bočné zdvíhacie pohyby s činkami sú pre tento pohyb ideálne. Ak vykonávate bočné zdvíhacie pohyby a pozorujete výsledky, držte sa ich. Ak si nevšimnete veľa zmien, vykonajte druhý bočný pohyb so strojom alebo káblami, aby sa vaše cvičenie posunulo na ďalšiu úroveň. Nezabudnite si oddýchnuť. Napríklad, ak cvičíte na ramene jeden deň, nasledujúci deň by ste sa mali presunúť na nohy a nasledujúci deň by ste mali urobiť nejaké kardio alebo brušné cvičenia.